Zavrieť

Porady

Nefunguje PC

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
Ahojte,

mám taky problem že dnes rano som zapla pc tak ako vždy vsetko sa mi spustilo... a po 20 minutach sa mi zobrazilo nieco ze windows detected error bios... nieco v takom zneni....a zhasla mi obrazovka vypisuje mi ze no signal... tak som vyresetovala pc...znova bolo to iste tmava oobrazovka bios sa ani nezobrazil... nic uplna tma na monitore... rozobrala som pc... chladic ide....vytiadla som ram karty vycistila zasunula vytiahla som aj baterku a znova zasunula... a stale nic... v com by mohol byt problem?
Usporiadat
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
a este by som doplnila ze ked spustim pc tak mi biosani nepipne ziaden zvuk pri pusteni nie je...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
pizzanoel
a este by som doplnila ze ked spustim pc tak mi biosani nepipne ziaden zvuk pri pusteni nie je...
Skús káble...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ako Peggy poradila - kontrola prepojení. BIOS baterka - na ako dlho bola vytiahnutá? Na vyresetovanie BIOSu by malo stačiť cca 30 sek - 1 min., ale ani dlhšie by nezaškodilo. Ovšem po resete BIOSu je potrebné do BIOSu vstúpiť a nastaviť niektoré veci (napr. dátum a čas, skontrolovať detekciu HDD, nastaviť bootovanie, nastavenie pripojenia periférii (IDE/UEFI) , APCI a pod.). Teda pri zapnutí PC stláčať (podľa typu) Esc, Del, F8 - klávesy (nie spolu!), aby vyskočilo menu pre vstup do BIOSu.
0 0
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
kable som poodpajala a znova pozapájala... baterku som vytiahla asi na 5 minut.... a pocitac vobec nereaguje ked stlacim esc, del, F8... ani mi nepipne... huci iba procesor.... a na monitore je tma... zacinam mat pocit ze asi odisla zakladna doska ale nechapem ze ako je to mozne ved doteraz pc isiel bez problemov a nikto s tym nic nerobil...keby mi odisli ram karty tak bios by sa aspon nacital alebo sa mylim? nemam tu take tak tie neviem odskusat...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tiež možná varianta! Ak máš možnosť - vyskúšaj iný zdroj - je možné, že zdroj nedodáva potrebné napätia ..... (zdroje majú typizované konektory, stačí len poprepájať) ... eliminuje sa tak možnosť chyby zdroja (ak nabehne - máš svoj zdroj chybný, ak nenabehne - doska je v kremíkovom nebi).
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Včera som rozprával s Ďurom. Nič mu nebolo a len tak si zomrel.

Chcel som tu dať citáciu, ale nejde mi to skopírovať.
1 0
Bitguard Bitguard

Bitguard je offline (nepripojený) Bitguard

Skor si myslim, ze problem bude so samotnou doskou nie s biosom. Napriklad radic pre VGA, pomohla by aj presna konfiguracia PC. Osobne si myslim, ze v pripade ze pocitac sa rozbehne (chladic a pod.) nedava signal doska do grafickej karty. Dalsia moznost budu tie ramky v pripade, ze je ram vadna taktiez nedava signal a nerozbehne sa monitor. Skus vymenit ram za ine pripadne ak ich mas viac davat ich do PC po jdenom a skusat zapnut.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať