Zavrieť

Porady

kliešť

našla som si prisatého kliešťa na nohe tak som si ho vybrala tak, že som si dala na tampón mydlo a šúchala som okolo neho a vybrala som ho celého lenže mňa to teraz bolí to miesto kde som mala toho kliešťa, viete mi poradiť čo robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Áno, poradíme..... choď k lekárovi...nemusí to znamenať ešte nič a tak isto môže...takže šup-šup zdravotnícke zariadenie....

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Kde máš toho kliešťa? Vyhodila si ho? Vieš ho nájsť?
    http://www.porada.sk/t243239-kliest-...nasledkov.html
    Jeho vyšetrenie spočíva vo vyšetrení jeho čriev. Nemal by byť rozpučený, a keď už, tak v samotnej skúmavke, v ktorej bude odoslaný.
    Ja som získala istotu na základe vyšetrenia kliešťa. Všetko negatívne, výsledok menej ako do týždňa. Za pár dní.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Kliešť mohol byť nakazený, treba ísť čím skôr lekárovi.

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    jednoznačne návšteva lekára , mne vybrali kliešťa na chirurgii , po dvoch dňoch červený fľak - podozrenie na boleriózu ...
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    liluska1506 lenže ja tam ani flak nemám, mňa to len proste bolí. A nezostala mi tam ani hlavička tak mi je to také divné
    sosak Postup pri vyťahovaní kliešťa, ktorý si použila, mydlo, bránilo kliešťovi v dýchaní a tak vyvrhol obsah do rany. Správne je vyťahovať kliešťa pinzetou.
    buchač Jeden vraví tak a druhý onak ...

    Mne minulého roku vyberali kliešťa krúživymi pohybmi na chirurgii...doktor použil vodu a tampón, žiadna pinzeta.

    ...a teraz si vyber variantu.
    sosak Ale nepoužili mydlo.
    http://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-p...ybrat-kliesta/
    liluska1506 no ja asi pôjdem zajtra ráno k lekárovi lebo sa strane bojím. ale dakujem za rady ..ináč totobol moj prvý kliesť, len mamina mi poradila ako to mam robiť
    kopretinka nie zajtra,dnes!!!
    liluska1506 ale dnes som v práci a nemôžem odísť takže až zajtra viem, že si pomyslíte ale zdravie je prvoradé ak sa mi bude dať odídem skor a pojdem k doktorovi
    kopretinka tak po práci choď na pohotovosť
      zbaliť

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    liluska1506 (Dnes 09:29) no ja asi pôjdem zajtra ráno k lekárovi lebo sa strane bojím. ale dakujem za rady ..ináč totobol moj prvý kliesť, len mamina mi poradila ako to mam robiť

    Ja by som išla určite k lekárovi bez ohľadu na to, či by som sa bála, alebo nie. Pre istotu. U lekára sa aj dozvieš, čo a ako, ak by sa to opakovalo (želám Ti, aby si už kliešťa nikdy nemala, ale človek nikdy nevie).

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Plno veľa príspevkov

    http://www.porada.sk/gsearch.php?sec...ie%C5%A1%C5%A5

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.