Zavrieť

Porady

Musí zamestnanec priniesť potvrdenie o skončení PN, ak sa dohodol na skončení PP?

Zamestnanec je zamestnany od r. 2012. Od 28.2.2014 bol na PN a 21.7.2014 prisiel so ziadostou o rozviazanie prac. pomeru dohodou k 31.7.2014, s cim sef suhlasil. K 31.7. mu ma vraj skoncit aj PNka, ale odmieta priniest o tom papier. Tvrdi, ze nemusi, ze si to overoval na ministerstve a inspektorate (resp. neviem, ci sa iba nevyhraza no nema dovod). Je to pravda? Bojim sa mu vystavit papiere a odhlasku bez toho, aby som to mala cierne na bielom... A okrem toho, mozem mu prac. ukoncit k tomu 31.7. napriek tomu, ze bude este na PNke? Nemalo by to byt az k 1.8.2014?
Dakujem vopred za odpovede!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ako má teraz doniesť papier o ukončení DPN, kedže táto ešte pokračuje? Ak PP skončí dohodou k 31.7., tento deň bude posledným pracovným dňom, a týmto dátumom aj skončí PN, zamestnanec vám ju musí doručiť, pretože ste ešte jeho zamestnáv. Inak, Papiere mu ešte nevystavuj, ešte nie je 31.7. Ani nerob odhlášky z poistení, až dátumom ukončenia PP.
    Naposledy upravil Tweety : 28.07.14 at 14:29
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    diafan Samozrejme nechcem,aby teraz nosil papier o ukonceni. No on ho nechce doniest ani toho 31.7. a chce si len vtedy prist po zapoct. list atd.. Papiere o ukonceni si zatial len nachystam, ale odhlasky podam az 1.8.. Neviem, co ma robit, pretoze nie je s nim normalna rec... Co ak to ukoncenie PN naozaj neprinesie (on je toho schopny)?
    Tweety A dohoda je už podpísaná? Mali ste počkať až na toho 31. 7., inak, aj počas DPN sa dá skončiť PP dohodou.
    diafan Dohoda ešte podpísaná nie je. Šéf mu podpísal iba prevzatie žiadosti o skončenie PP dohodou...
    Tweety Tak mu pohrozte, že nebudete súhlasiť so skončením dohodu ak nedonesie tlačivo o DPN.
    diafan Myslíme si, že jemu PNka nekončí 31.7. a chce v nej pokračovať, ale u nás chce skončiť PP. Pokiaľ by to tak bolo, môžem mu teda ukončiť PP dohodou počas trvania PN?
    Tweety áno, veď som už napísala, že dohodu môže skončiť aj počas DPN, ale k 31.7. nech vám dá tzv. prechodku- že DPN trvá..
    diafan ďakujem veľmi pekne za rýchlu radu! Už iba snáď posledná otázka, čo ak prechodku už odovzdal na poisťovni? Chcem byť pripravená k argumentácii, keď mu budem volať, aby sa nevykrúcal...
    Katy a R však je jeho povinnosťou ospravedlniť svoju neprítomnosť v práci - nech spraví aspoň kópiu prechodky
    - a čo ak mu tá PNka už skončila ?
    diafan Som rovnakého názoru, že by si mal splniť svoju povinnosť.
      zbaliť

    Musí zamestnanec priniesť potvrdenie o skončení PN, ak sa dohodol na skončení PP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.