Zavrieť

Porady

Budovanie vodovodu v obci

Dobry den,

mala by som otazku ohladom budovania vodovodu v obci. Je korektne, ked obed dala vybudovat v obci vodovod, no jednu ulicu opomenula? Na tejto ulici su postavene dva domy. Ma obec povinnost vybudovat vodovod v celej obci alebo ma moznost vyberu a volby, kde bude vodovod vystavany, kde nie?Je mozne sa stazovat, ze tato ulica bola opomenuta a ziadat o napravu?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Obec nemá povinnosť priviesť vodu ku každému domu. Ak v projekte bolo rozhodnuté, že na danej ulici sa vodovod nebude ťahať, tak si nepomôžeš. Mala si sa zapojiť do pripomienkovania, keď to projektovali. Určite o tom nerozhodli v priebeho posledného mesiaca. A určite boli obyvatelia informovaní o chystanom projekte. Vtedy si sa o to nezaujímala?
    nataliaja Dakujem za odpoved. Tuto vec zistujem pre znamych, takze neviem, ci ich ulica v projekte zahrnuta bola alebo nie. V kazdom pripade, uz toto mi pomohlo, chcela som vediet, aky je postup pri takychto projektoch.

    Este raz dakujem

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    Ak sa jedná o trvalo obývané domy je povinná, napíš žiadosť na Obecné zastupiteľstvo a žiadaj o vyčlenenie finančných prostriedkov v rozpočte na rok 2015 na túto stavbu.Ako píše chobot je škoda, že si sa neozvala skôr, ale dá sa to doriešiť aj zmenou stavebného povolenia, kde sa doprojektuje a vsunie prípojka pre vašu ulicu.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nataliaja Aha, dakujem za radu. Vedel by si mi poradit aj to, kde je takato povinnost obce ustanovena, v akom predpise? Chobot totiz tvrdi, ze obec nie je povinna....
    misoft Všeobecný zákon:
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-442
    Chobot Dobre, ale je tam povinnosť obce, či vlastníka verejného vodovodu vybudovať vodovod ku každej budove v obci? Nič také som tam nenašiel.
    pmajap Je povinnosť zabezpečiť pitnú vodu (studňou, dovozom v cisternách...) proste je pre obec najjednoduchšie dobudovať prípojku. Môže tam byť prekážka, cudzí pozemok a vlastník nesúhlasil a investor to vzdal, ťažko povedať.
    nataliaja Presne tak, ani ja som nikde, cierne na bielom nevidela povinnost obce zriadit pripojku ku kazdemu domu.
      zbaliť

    Budovanie vodovodu v obci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.