Zavrieť

Porady

vyčistenie bábiky

Prosím neviete mi poradiť ako vyčistiť vlasy bábike? Minule pri upratovaní kúpelne som našla bábiku barbie spadnutú za skriňou. Vo vlasoch má čiernu pleseň, neviem ako to mám vyčistiť aby som nepoškodila bábiku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Vyprať v práčke, ak nepomôže, namočiť vlasy do Sava. Ak prežije - bude z nej možno blondýna. Ak nie, tak sa s ňou dôstojne rozlúčte a kúp dcére novú bábiku.

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Ak ide o bábiku, s ktorou sa z nejakého osobitného dôvodu nechcete rozlúčiť a nepodarí sa to vyčistiť odporúčaným Savom, možno by stálo za úvahu ísť na to cez "opravu" bábiky - nahradiť staré vlasy čo najviac podobnými novými vlasmi.
    agatika Ďakujem za rady ... ono preto sa pýtam, že to bola dosť drahá bábika a preto ju chcem aspoň nejako zachrániť. Ak to nepôjde tak ju asi budem musieť vyhodiť.
    korela Drahá,nedrahá, nemilosrdne vyhodiť. Čierna pleseň je najhoršia. Buď rada, že máš zdravé dieťa.
    Ja som minule robila práve pokus. Zaliala som malého červíka neriedeným domestosom. Sledovala som ho 15 min., mal kamaráta o trochu menšieho, za celý čas hľadali východisko zo situácie. Ani sa nekrútili. Nič. Keď ma to prestalo baviť, vyliala som domestos a naliala na nich čistý ocot. Rovnako nič. Ráno som ich našla mŕtvych, možno od hladu a nie od chémie. Po tomto never ím, že na niekoho aj na psa či človeka zaberá nejaký odčervovač. Pleseň je poriadne svinstvo, oželela by som bábiku. Koľko dnes stojí?
    Je mi to ľúto inak, ale pleseň nezničíš. Ona bude aj v telíčku. Lekár mi kázal, aby som nikdy nevykrajovala čo len trochu hnilé ovocie, celé ho vyhodiť. Je už všade.

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    Je to hračka pre deti, neriskovala by som, dávajú si ich k puse. Plieseň je nebezpečná a chémia tiež.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ak nemá plesnivý vrch hlavy, čo tak urobiť jej letný strih?? .. blbá poznámka.. to ako len nakoniec, ak by mala skončiť v koši..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped veď existujú aj parochne pre barbie :-)
    lujza.j barbi cyklistka má určite prilbu
    maped
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.