Zavrieť

Porady

Tržby v ERP /platba v hotovosti aj platobnou kartou/. Ako to zaúčtovať v OMEGA?

Ahojte!
Účtujem v programe OMEGA. Na denných uzávierkach firmy mám tržby zaplatené v hotovosti a platobnou kartou. Vyskúšala som to tak, že do okruhu Pokladničné doklady zaúčtujem ako Tržby z ERP a sumu spolu rozúčtujem na 211 a 315. Tým pádom by 315 vynuloval keď príde platba na bankový účet. Ale v pokladničnej knihe mi ukáže celú sumu spolu (takže 211+315). V hlavnej knihe účet 211 bude ukázať skutočnosť. Je to tak v poriadku?

Ďakujem za pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    smajercik je offline (nepripojený) smajercik

    smajercik
    Do okruhu PD - Tržby v hotovosti z ERP zapisuješ sumy prijaté len do pokladne v hotovosti, nemôžeš tam dať sumu, ktorá ti príde na účet, lebo pokladňa nebude sedieť, ja by som to spravila takto:
    - rozúčtovala by som si dennú uzávierku nasledovne:
    príjem tržby do pokladne 211/6..
    príjem tržby na účet 221/6.., a tým pádom mi bude sedieť hotovosť v pokladni a taktiež zostatky na bankových výpisoch.
    sissy87 Ďakujem pekne za pomoc.

    Medzičasom som napísala dotaz aj pre OMEGA, zaslali mi podrobný návod, len neviem ho sem priložiť. Stručne napíšem, ak by niekto v budúcnosti potreboval.
    Takže do riadku 04 – voľný základ v rozpise DPH, je potrebné uviesť hodnotu, ktorá bola platená platobnou kartou a to s mínusom. Takto program bude zaúčtovať v novom riadku voľným základom sumu zaplatenú kartou mínusom, a na stranu DAL treba dať 315, ktorá nám vynuluje keď peniaze nabehnú na bankový účet.

    Sama by som na to neprišla určite. ))

    Tržby v ERP /platba v hotovosti aj platobnou kartou/. Ako to zaúčtovať v OMEGA?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.