Zavrieť

Porady

kontrolný výkaz a nedaňové výdavky

prosím Vás ako uvádzať nedaňové výdavky v KV. Mám faktúru z metra, kde je osobná spotreba, mám zaúčtované 501,343/321, 548/321-zaklad aj s dph-nedaňové výdavky. ale som sa dočítala, že vôbec by sa 548 nemala uvádzať do KV? ď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    uko je offline (nepripojený) uko

    uko
    ked sa neodpočítava DPH, tak to neide do KV ani do danoveho priznania k DPH . ...aspon ja to tak robim
    JM1968 Yvica s a pýta na prípad, ked časť áno a časť nie
    uko pardon. tak potom tak ako vy pisete

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...olny-vykaz-dph
    2. Platiteľ použil svoju identifikáciu podnikateľa pri nákupe tovaru, ale tovar nakúpil do osobnej spotreby a nebude si odpočítavať daň. Má platiteľ uviesť údaje z prijatej faktúry v časti B.2 KV?

    Ak platiteľ nepoužije prijaté tovary na dodávky, ktoré vo všeobecnosti podliehajú zdaneniu, nemá nárok na odpočítanie dane. Ak platiteľ neuplatňuje odpočítanie dane, údaje z príslušnej faktúry neuvádza v časti B.2 KV.

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Ja dávam Metro na ktorom sú daňové aj nedaňové náklady do KV tak, že základ a suma dph celé ako na faktúre a odpočet DPH len čo si uplatňujem. Takto to robím aj napr.pri faktúrach za telefony, kde časť ide na osobnú spotrebu....
    yvica no veď tak by to malo byť ale som sa dočítala, že ani základ by nemal vstupovať do KV?? a blok z pokladne ak mám nákup + repre? tak isto?
    JM1968 na školení toto bola téma, ako s dokladmi, kde časť je daňová a časť nedaňová, vraj do základu a dph všetko, aby si to DU vedel skontrolovať na dodávateľa a odpočet nižší, čomu sa DU iba poteší....ale blok som tuším taký nemala, chvalabohu, ale ked aj tam pýtajú odpočítanú daň, tak asi áno

    kontrolný výkaz a nedaňové výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.