Zavrieť

Porady

Jednorazový zárobok - študent

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, som študent na vysokej škole. Nezamestnaný. Mám možnosť zarobiť si jednorazovo 3000-5000 eur. V podstate za predanú službu. Predal by som ju do UK. Následne by mi boli poslané peniaze cez Western Union. Musí sa takýto zárobok zdaniť alebo nejak oznamovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Daň z príjmov
    Povinnosť platenia dane z príjmov sa vzťahuje na každého občana, ktorý v zdaňovacom období (v kalendárnom roku) 2014 dosiahne zdaniteľné príjmy (t.j. príjmy, ktoré sú predmetom dane a nie sú od dane oslobodené) vyššie ako 1 901,67 eura.

    ref: www.financnasprava.sk
    avalik Este mi napada, ten jednorazovy prijem - to poskytnes normalnu sluzbu za tu sumu, alebo si sa nechal nalakat na nejaky typ nigerijskeho podvodu? ... Ved clovek z UK by nemal mat problem urobit bankovy prevod.
    Jozkooooo nie, to som chcel ja aby som to mal do par minut. Bankovy prevod nie je problem tiez

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Máš jedno, či jednorázovka
    Musíš oznámiť ( dať daňové priznanie za patričný rok ) na daňový úrad a ten Ťa zdaní. ...nakoľko :


    Zákon totiž vyžaduje od každého, kto zarobil viac ako polovicu nezdaniteľnej časti základu dane, aby priznal dane bez ohľadu na to, či je jeho daňová povinnosť už vysporiadaná.
    Naposledy upravil buchač : 30.07.14 at 06:47
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jozkooooo hmm no dobre, takze ak to je z UK, tak to bude daň + DPH? takže skoro 40% aj niečo dole, tak?
    avalik Na tu DPH si ako prisiel?
    Jozkooooo No za poskytnutie sluzby inej krajine v EU, alebo to neplati? Kamarat ma adsense a tak tiez poskytuje sluzbu, len v Irsku google uz tu DPH plati takze kamos neplati nic len posiela suhrny vykaz.
    Viem to napriklad poslat aj na s.r.o. nie moju, ale mozem to spravit aj takto, ale ta osoba v UK nema firmu ani nic, ako teda spravim fakturu? Treba potom tiez poslielat ten suhrnny vykaz?
    kn-alka prečo DPH? máš firmu a si platca DPH? ak nie, tak na DPH zabudni. Pletieš si jablká s hruškami.
    kn-alka Základná informácia neodznela - na základe čoho? - akej zmluvy budeš poskytovať službu???
    Ako zamestnanec, ako podnikateľ?
    Jozkooooo No pisem to hore, ako len student poskytnem sluzbu. Tiez osobe ktora je v UK ako nepodnikatel.
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Jednorazovy nahodny prijem priznas v DPFO za prislusny rok
    DPH neriesis nie si podnikatel

    Odpocitas si nezdanitelnu sumu ak budes mat aj tak plus tak ten rozdiel zdanis 19%
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Pri pasívnom príjme si NČZD neodpočíta, navyše z celej sumy odvedie zdravotné poistenie.
    KEJKA vykonanie služby podľa mňa nie je pasívny príjem.
    veronikasad Píše, že mal jednorázový príjem, nepíše o živnosti
      zbaliť

    Jednorazový zárobok - študent

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.