Zavrieť

Porady

Tichý spoločník a platba za faktúru

Pekný deň,
chcem sa opýtať ako to bude učtovne - ked mj klient je zivnostnik ale zaroven aj tichym spolocnikom a teraz ma zaplatit nejake tri faktury on zo svojho uctu, s tym, ze on mu ich vrati - ale otazka znie AKO TO UROBIT?
alebo staci iba v uctovnictve dany vydaj evidovat ako vydaj neovplyvnujuci zaklad dane a nasledny prijem ako prijem neovyplnujuci ZD? a dolozit to pri prpadnej kotnrole nejakou zmluvou o tichom spolocnikovi?alebo aby mu vystavil ten podnikatel nejku fakturu kde si on to nejako sparuje ???co mi pride ako blbost - ak aj tak na co by mu tu fakturu vystavoval?

Dakujem za dpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Nezrozumiteľná otázka. Tichým spoločníkom je v nejakej SRO ? Lebo mi nedáva logiku že je živnostník a tichý spoločník zároveň. Koho vlastne účtuješ toho živnostníka ? Ale SRO ?

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    veronika1212
    Pekný deň,
    chcem sa opýtať ako to bude učtovne - ked mj klient je zivnostnik ale zaroven aj tichym spolocnikom a teraz ma zaplatit nejake tri faktury on zo svojho uctu, s tym, ze on mu ich vrati - ale otazka znie AKO TO UROBIT?
    alebo staci iba v uctovnictve dany vydaj evidovat ako vydaj neovplyvnujuci zaklad dane a nasledny prijem ako prijem neovyplnujuci ZD? a dolozit to pri prpadnej kotnrole nejakou zmluvou o tichom spolocnikovi?alebo aby mu vystavil ten podnikatel nejku fakturu kde si on to nejako sparuje ???co mi pride ako blbost - ak aj tak na co by mu tu fakturu vystavoval?

    Dakujem za dpoved
    --------------------------------------------------
    skusim sa z toho prepletenca vymotat

    uctujes zivnostnika
    zivnostnik je zaroven tichy spolocnik

    tichy spolocnik si objednal tovary/sluzby u sro, sro vystavi 3 faktury ...
    sro vyplati podiel tichemu spolocnikovi v suhrnnej sume vyssie spomenutych 3 faktur

    podla mna ak tichy spolocnik/zivnostnik pouzije sukromny ucet a nie firemny ucet zivnostnika, nic uctovat nemusis

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nejasná otázka - komu je tichým spoločníkom .S.r.o. resp. nejakému živnostníkovi ?
    Ak je tichým spoločníkom, treba spraviť zmluvu o vklade tichého spoločníka a nech prevedie na účet tomu , komu chce uhradiť FA a odberateľ priamo nech uhradí tie faktúry, na ktorých sa dohodli . Zmluvu treba doložiť k danému príjmu a potom riadne z účtovníctva uhradiť FA .

    Alebo druhá alternatíva tak isto pod záštitou zmluvy o vklade tichého spoločníka , nech dotyčnému prevedie peniaze na osobný účet a ten dotyčný si ich prevedie na firemný .Potom uhradí FA .

    Tichý spoločník a platba za faktúru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.