Zavrieť

Porady

Ako postupovať, keď som našla konope siate na pozemku v obci

Pri zbieraní húb v lese som našla pri spiatočnej ceste na lazoch konope siate vo výmere cca 20 m2. Neviem, či majú majitelia pozemku povolenie na jej pestovanie, ale mám veľké pochybnosti, nakoľko sa jedná o pozemok na lazoch v horách, kde nie je až taká kontrola. Mám obavy, že majiteľ pozemku ju pestuje úmyselne nie na spracovateľské účely, ale bojím sa ho udať pod mojím menom, nakoľko táto osoba má pod "palcom" všetkých advokátov v meste. Ako by som mala postupovať, aby v našej obci naši mladí nemali prístup k mariške.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Neriešiť .....nech na to prídu inou cestou .Nechcite byť silou mocou udavač , aby sa Vám to nevypomstilo

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    V ČR používanie zlegalizovali, pestovanie nie, ale sú nasiate všade. Drogu si môžeš zakúpiť v lekárni za nehoráznu sumu, tak si ju pestujú v záhradkách a na poliach. U nás som ju videla na veľa miestach, vrátane našej dediny. Tu je najčastejšie v kukurici. Už to neriešim. Nie sú to konope siate, ktoré sú súčasťou krmiva pre vtákov, ale šľachtené s vysokým THC, ktorého semiačka bežne dostať kúpiť a poznám veľmi veľa starších ľudí, ktorí si pripravujú z nej maceráty na rany.
    Mladá generácia asi už obľubuje iné piruľky. Je to na tebe ako sa rozhodneš.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j V kukurici je to nenapadko....
    Dáša_ ja som pár krát hľadala informácie o prírodných hnojivách a tam som sa dočítala pár rád, ako a kde pestovať Ideálne sú stožiare vysokého napätia, vzdialené asi tak 20 minút na bicykli od miesta bydliska. To preto, aby sa mohlo pravidelne zavlažovať Vykopaná jama sa dobre vyhnojí, idealne nejaký ovčí hnoj A potom sa podľa fázy rastu používa buď žihľavový výluh, alebo vo fáze dozrievania výluh napríklad z kostihoja
    pmajap ..sme došli )
    Dáša_ keď si predstavím, ako za pár rokov budú nadšene pestovať paradajky na balkóne
    korela Myslím, že po tvojom príspevku už dopestovali. :-)
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Konopa siata (Cannabis sativa resp. Cannabis sativa subsp. sativa alebo Cannabis sativa subsp. sativa var. sativa) je druh (resp. poddruh/odroda konopy siatej) rastliny z čeľade konopovité (Cannabaceae).

    Používa sa v priemysle pre svoj nízky obsah omamných látok (THC < 0,3%). Zhruba 4 m vysoké rastliny so silnou vláknitou stonkou sú rozšírené po celej Európe, Amerike a Ázii. Semená sú spravidla jednofarebné, sivo biele až svetlo hnedé. Z konopnej stonky sa získava vlákno, z ktorého sa tká textil a tiež veľmi pevné námorné laná. Pestuje sa v Európe, Ázii a severnej Amerike.

    ref: http://sk.wikipedia.org/wiki/Konopa_siata

    http://www.webnoviny.sk/slovensko/cl...uperpotravina/


    ak si myslis, ze je to na ine ucely - zober vzorku, daj urobit rozbor na obsah THC ... potom budes mat jasno, mozes ho udat...
    Naposledy upravil Chobot : 31.07.14 at 09:31 Dôvod: Na žiadosť zadávateľa
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Fajn....

    Len sa opýtam.
    Pokiaľ nemá jeden nejaké známosti v labáku, tak ako to vykoná anonymne ?
    kopretinka ja by som potrebovala .......naložiť do oleja........
    lujza.j Ma krasnu zelenu farbu....
    kopretinka hej,olej je zelený,ale ja potrebujem listy,vymacerovať,chcem to vyskúšať,už som zháňala čaj u nás v lekárni
    lujza.j Ja hovorim o macerate...aky je krasny zeleny...
    Chobot Vidím, jak ste mimo. Z konope nezoberie vzorku. Konope sa zbiera, ked zakvitne, vtedy má najvyšší obsah THC, aj to len samičie rastliny a len to okvetie.
    avalik pozdravujem toho, kto nepozna rozdiel medzi pojmami "komentar" a "odpoved" ... dufam, ze mu ta minuska prinesie mier v dusi
    Llívia Tipujem, že to bola tá istá osôbka, ktorá sa takto realizovala už skôr a ktorej stále ležíš v žalúdku.
    avalik je mi to jedno kto to je ... ale som rada, ze prispievam k jeho/jej psychickej pohode ... pisem si ciarku za dobry skutok
    Llívia Asi prispievame obe k psychickej pohode tej istej osôbky
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Pokiaľ sa jedná o marišku, tak na toto nemá povolenie hocikto.
    Výmera 20 štvorákov je viacmenej istota, že sa jedná o iné pestovanie, ako na to vlákno.
    Nie je to až tak jednoduché, ako sa zdá. Legislatíva je neúprosná a niekedy aj orgány činné v trestnom konaní.
    http://rastamama.sk/pestovanie-konopy-bez-povolenia/

    Udanie ako také sa dá dať aj inak, ako pod svojím menom a majiteľ pozemku aj so svojimi podpalcovými advokátmi si môže pískať, ak sa do neho zahryzne

    Národná protidrogová jednotka
    http://www.minv.sk/?NPJ
    Naposledy upravil buchač : 30.07.14 at 20:43
    kopretinka na marišku nemá povolenie nikto,vždy sa jedná IBA o konopu siatu,ktorá má nízky obsah omamných látok (THC < 0,3%).
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Dá sa aj tak...
    Zvykne sa vravievať :

    Nehas, čo Ťa nepáli !

    ...ale jeden nikdy nevie, či napokon aj jeho nebude páliť ...a vtedy je už ale zvyčajne neskoro.
    Darina1234 ano, pokial nepali, tak naco to riesit
    Peggynka Iný názor majú rodičia,ktorí sa s tým trápia...
      zbaliť

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    mne stačia súradnice výskytu, svet bude o čosi krajší........

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    to mas stastie...,ja darmo hladam a chodim hore dole po horach a dolinach ....najnebezpecnejsia rastlina co najdem je cukrova repa

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Však odčítaj z gúglmapy súradnice, zaves to sem a uvidíš že sa nájde niekto kto to rýchlo a efektívne vyrieši.
    pmajap sladká pomsta pestovateľovi, ani VB ho tak nenaštve

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    To je výdobytok demokracie. každý si chodí zadarmo po súkromných pozemkoch a ešte aj udávať by chcel. V našom lese rastú lysohlávky,- mám ho vykálať? Sused má zasa mak, a zdá sa mi že ho neje v makovníku, udať ho?
    Rada odo mňa: polej, pohnoj, samce vytrhaj a teš sa, že deti vo vašej dedine sa neožierajú legálne v krčme, ale sa nahúlia, v podstate je to to isté, len štátu vadí, že huliči neplnia štátnu kasu, tak ako alkoholici.
    Pokiaľ je predaj alkoholu a tabaku podporovaný a riadený štátom, zákaz užívať a pestovať (na vlastnú spotrebu trávu) vyznie dosť syzofrenicky.
    PS: nepijem alkohol, nefajčím (ani trávu) , nedrogujem.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Po prvé, ak vidím, prejdem iba okolo a neštudujem.
    Naposledy upravil korela : 30.07.14 at 20:40

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Čo ja viem ? Najjednoduchšie je anonymne zverejniť lokalitu.
    Popis, fotka, návod ako nájsť.
    Buď nájde protidrogové alebo mu to skôr spasú konzumenti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.