Zavrieť

Porady

Ako mám postupovať keď som si objednal tovar a prišla mi napodobenina tovaru ?

Dobrý deň. Objednal som si značkovú obuv ale prišla mi len napodobenina produktu. Objednal som si ich v bazáre ako nové topánky, ale prišla napodobenina ktorá ma nálepku tej konkrétnej značky a predajca ich nepredával ako repliku ale ako originál. Mám právo podať trestné oznámenie ? Dakujem a prajem pekný deň.
7 komentárov     zbaliť
kopretinka zas nejaký "bazárik" na FB...................
taiko nie je mi celko jasne toto zadanie. Znackova obuv v bazare predavana ako nova? Kde si to kuoil, mas nejaku linku, nech sa pozrieme co je to za obchod?
Tweety hej, napr. na bazos sú aj nové veci
PatrikK777 bolo to presne cez bazos, domnieval som sa ze to je nejaky zostatkovy tovar s nejakeho zatvoreneho obchodu kedze som bral do uvahy aj tu cenu (20 euro) a do emailu mi pani potvrdila ze ide o tu konkretnu znacku takze by sa to dalo brat ako zavadzanie alebo klamanie spotrebitela ale v tomto pripade ide o bazarovi predaj nie o e-shop tak som sa obratil na poradu
taiko Patrik, so vsetkou uctou k Tebe. Tebe 20EUR za znackove topanky nepripadalo malo? Ci to boli detske topanocky? (to som bez ironie myslel)
PatrikK777 Tak objednal som ich len koli tomu ze boli take lacne. Ale tak hadam tu neide o to aka je cena ale ide o to co kupujem. Ked raz su predavane znackove botasky za 20 euro tak to tak ma byt. Nemam tu co riesit ohladom toho ze ci su repliky alebo nie. To by mali uviest v popise nie ? Ja som tu od toho ze kupujem tovar a nie od toho ze budem hadat co su repliky a co nie.
arizona Nakontaktuj sa na predavajuceho a ziadaj spat peniaze a posli mu jeho tovar spat. Ak sa bude zdrahat, tak pohroz dalsimi krokmi. Predaj napodobnenin je u nas zakazany. Inak, to ti vazne nebolo podozrive, ze ti niekto ponuka za 20 euri kvalitnu znackovu obuv?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Máš. ALe v prvom rade by som sa obrátia priamo na predávajúceho. Ak nepochodíš, až potom by som zvažovala iné kroky.
    PatrikK777 (Dnes 07:50) bola to sukromna osoba kedze to bolo na stranke bazos.sk a ponukali ich ako novy znackovy tovar a do emailu mi este napisali ze im prisiel dalsi tovar takze s predajom podobnych replik planuje pokracovat ... cena bola 20 euro plus postovne

    Veď tu jasne píšeš, že ponúkali replliky značiek za 20 €. Takže si bol oboznámený s tým, že to nie je originál. Koho chceš teraz vodiť za nos? Za 20 € originál svetovej značky? To myslíš vážne?
    Naposledy upravil Tweety : 18.03.14 at 06:46
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    PatrikK777 original svetovej znacky ? O akej znacke hovorite ? Ja som ziadnu nespomenul. Nikoho za nos nevodim ide tu o to ze mne prisla replika a ze im prisiel dalsi tovar tak som usudil ze aj ostatny tovar budu repliky. Repliky by som si neobjednal ! A neviem aky by to malo zmysel riesit to tu keby o som si bol vopred vedomi ze su to repliky. Mimochodom tieto keci ze koho vodim za nos su dost nevhodne to si nechajte doma pre svojho manzela nie pre mna. A kedy sme si potykali ? Z vasej strany ide skor o buzeraciu ako o pomoc a radu takze neviem co tu na porade vlastne robite.
    kopretinka
    vieš čo?....................tak ti treba.
    taiko Patrik, skor nez sa zacnes navazat do jednej z najuzitocnejsich osob tu na porade, skus si uvedomit nasledovne.
    1. Objednas is "znackovu" obuv za 20 EUR a potom sa divis ze je nie je znackova? O aku znacku sa jedna ak sa smiem opytat?
    2. Najprv pises ze Ti pani napisala, ze budu v predaji replik pokracovat a potom pises, ze si Ty " usudil ze aj ostatny tovar budu repliky ". Ako a podla coho si teda usudil, ci zistil, ze su to repliky?
    3. Znackove topanky za 20EUR na Slovesnku neexistuju. to by si musel ist do factory store a aj tam by si musel mat nejaku zamestnanecku zlavu.
    4. Tu na porade si vacsinou tykame, kedze jednoen co o sebe vieme su nikcname's.
    5. To ako si popisal svoj problem, je naozaj trosku zavadzajuce, takze sa nediv, ze to neposobi doveryhodne.
    6. ked chces pomoc, musis napisat podrobnosti, mimo ineho aj napr ako presne znel ich inzerat. Nie ako si ho Ty precital a interpretoval, ale ako presne znel.
    7. Ako som myslim pisal vyssie. Ked chces znackovu obuv chod do znackoveho obchodu, do obchodu oficialneho predajcu, do franchize obchodu alebo kupuj cez web vyrobcu znacky. Ked taku vec kupuje od neznamych osob, cez web ato este na bazarovej stranke, co si cakal?
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    To si kupoval od sukr.osoby,ci od nejakeho predajcu?Boli to nove topanky? Kolko stali?

    Doplnenie


    nejedna sa o tieto tenisky? https://www.facebook.com/pages/Barbi-Sport/179593035526292
    Ak si na FB, tak sa pridaj k ostatnym nachytanym...https://www.facebook.com/tabula.hanby



    https://www.facebook.com/17959303552...type=1&theater
    Kúpila som tieto Adidasky pre dcéru a prišli mi krásne, smradlavé, lepom oblepené tenisky v značke AOBAMA... ako sorry, ale toto idem asi podať na vyššie miesta ako podozrenie z podvodu a falšovania.... Milá predajkyňa nereaguje....

    (Sabina Kuropatová Csíziová)

    NOVÝ TOVAR!!! KRÁSNE ADIDAS DÁMSKE-PÁNSKE TENISKY!!!
    20€ - IHNED K ODBERU 36,37,38,39,40,41,42,43,44,45 velkosti -
    Naposledy upravil arizona : 23.03.14 at 19:07
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    PatrikK777 bola to sukromna osoba kedze to bolo na stranke bazos.sk a ponukali ich ako novy znackovy tovar a do emailu mi este napisali ze im prisiel dalsi tovar takze s predajom podobnych replik planuje pokracovat ... cena bola 20 euro plus postovne
    misoft No takto: ak bazoš inzeruje výrobky a pritom ich udáva ako originály, tak ich upozorni na skutočnosť, že predávajúci zasiela falošné napodobeniny a že ich portál ich označuje za pravé. Takže sa dopúšťajú prečinu podvodu, tr.činu krátenia dane spolupáchateľstvom.
    PatrikK777 Dakujem za radu. Konecne rada co mi pomohla v situacii.
    LukyKs Softík.
    1,
    A ak miesto originálu pošlú napodobeninu, tak
    KDE tam krátia dane ????????
    2,
    Inzeruje , klame a predáva bazoš ????????
    alebo IBA na to poskytuje webpriestor ?
    A kde je to spolupáchateľstvo ?
    A podvod ???
    Na tebe by bolo dokazné bremeno, že o tom vedeli !!!!!!
    3,
    Takto sformulovanému sa nevraví "právne povedomie" , ale "právne bezvedomie"
    arizona doplnila som prispevok,mozno ti pomoze
      zbaliť

    Ako mám postupovať keď som si objednal tovar a prišla mi napodobenina tovaru ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.