Zavrieť

Porady

Nedoplatok zdravotna poisťovňa za rok 2013

SZČO podnikal v roku 2013 8 mesiacov (od mája 2013), platil si odvody vo výške 55,02 eur, ale došiel mu nedoplatok viac ako 260 eur, aj keď má zaplatené 8 mesiacov x 55,02 eur.. Poradíte niekto, prečo?
veronikasad Ak doplníš základ dane a sumu zaplateného poistného, skontrolujeme...
mirhu Základ dane : r. 43- 9189,85, zaplatené poistné- 440,16
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    To sa musíš opýtať v zdravotnej poisťovni. Ako to máme my vedieť?

    V ktorej je poisťovni?

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    platil to na správny účet? Resp. pod správnym VS? Musíš zájsť do ZP zistiť problém a predložiť výpisy , zloženky o úhrade... neviem akým spôsobom to platil
    veronikasad Výška nedoplatku z RZZP súvisí so základom dane. Bez tohto údaja sú akékolvek dohady zbytočné.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Z údajov, ktoré si uviedla, vychádza nedoplatok 269,41€, ZP si však výšku zaplatených preddavkov upravujú podľa svojej evidencie.

    Výpočet :
    (9189,85 + 440,16) : 1,9 x 14 % - zaplatené poistné = 709,57 - 440,16 = 269,41€
    mirhu Ďakujem Veronika, čiže vplyv má iba základ dane nie počet mesiacov podnikania
    veronikasad Na nedoplatok z RZZP len základ dane, na výpočet výšky preddavkov pre rok 2015 aj počet mesiacov podnikania. (výšku máš uvedenú v RZZP). Výška poistného do SP už nezávisí od počtu mesiacov podnikania.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    prečítal som si príspevok od veronikasad ohľadne výpočtu RZD, mám prípad kde sa neviem dostať na sumu ktorú ZP vypočítala: nedoplatok na RZ 90,90 €.
    údaje: príjem zo ZČ 576 € zapl. preddavky 23,04 € výsledok 0 (to je ok) (dohoda zahlásený 1 deň)
    ZD z podnikania 4488,49 € zapl. preddavky ZP 519,44 € nedoplatok 90.90 €
    PN od 1.1 do 17.3.
    nevychádza mi nijako ten nedoplatok 90.90€ . Pozrie sa na to niekto prosím. Dakujem
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad doplň ešte zaplatené poistné do SP (sumu, ktorú si uviedol v DP). Platil počas PN-ky preddavky do ZP ?
    ekopo Do SP zaplatené 970,89 . počas PN neplatil preddavky
    veronikasad skontroluj sumu zdr.poistenia (vrát.príp. nedoplatkov z RZZP za rok 2012, ktorú si uviedol v DP. Nemusí byť zhodná so sumou preddavkov za rok 2013
    ekopo 2012 bol v poriadku, v 2013 sa mal platit minimum
    Jana Motyčková Pozri sa ale do DP za rok 2013, čo si uviedol na strane 12 v r.13. A čo máš uvedené v tab. VI. riadok 9?
    Z údajov, ktoré si uviedol to ani "zďaleka" nevychádza. Prípadne ďalšie informácie z rzzp.
    veronikasad Janka, nebude problém v tom, že bol prekročený upravený VZ a ZP "dopočítala" odvody aj za obdobie PN-ky ?
    Jana Motyčková On ale neprekročil minimálny VZ. Uvádza, že základ dane je 4489,49. Ale asi naozaj ide o to dopočítanie za obdobie PN + 1 deň dohody. Vychádzalo by mi to približne, ak VZ prepočítali na celý rok, za obdobie čistej szčo použili minimálny VZ a pripočítali pomernú časť za obdobie PN a dohody. Tento postup sa použiť môže, len som ho už dlhšie nevidela.
      zbaliť

    Nedoplatok zdravotna poisťovňa za rok 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.