Zavrieť

Porady

platba odvodov pri novej zivnosti - nove ico

prosim o radu.. resp. o utvrdenia sa.. .ak zivnostnik zruši zivnost 09/2013.. po cca roku si zalozi novu 07/2014.. s novym ičom.. .a sučastne je este zamestnanec.. tak preddavok na ZP nemusi platit.. tam je vynimka lebo je zamestnancom.. keby ukončil PP tak plati preddavok z minimalnej mzdy.. a co sa tyka SP tak prvy kalendarny rok neplati ... to znamena ak teraz zalozil zivnost tak od jula do decembra resp. do jula je oslobodeny a od jula 2015 bude platit podla prijm za rok 2014.. je to sravne? je na to i nejaky predpis? vdaka. neviem o tom že by sa to menilo.. dik za radu a pomoc
Naposledy upravil ajka5 : 31.07.14 at 08:29
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Doplň konkrétne dátumy - kedy zruší živnosť a kedy založí novú. IČO mu ŽU pridelí to isté, rovnako aj DIČ z DU.
ajka5 ale ja som videla ico a ma ine ako predtym
ajka5 doplnila som do textu
veronikasad v roku 2012 podnikal, ak ano, akú výšku preddavku (neupraveného) mu ZP uviedla v RZZP za rok 2012 ?
Aký príjem = tržby dosiahol za rok 2013 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    platba odvodov pri novej zivnosti - nove ico

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.