Zavrieť

Porady

Platenie odvodov po zrušení živnosti a založení novej

Ahojte, mám otázku. Našiel som pár odpovedí, ale boli rozporuplné..

v Júli 2012 mi bola zrušená živnosť zo strany živnostenského úradu, lebo už som nevládal po 8 rokoch chodenia na súd, tak som sa rozhodol, že sa zmierim s podmienečným trestom a teda som prestal byť bezúhonný.

Keďže pán prezident dal amnestiu, ktorá sa týkala aj mňa, tak som opäť rozhodnutý od júna 2013 založiť novú živnosť. Teda nové IČO, aj DIČ. Otázkou je, aké preddavky budem platiť VšZP a Soc.Poist? Také ako som platil predtým, alebo žiadne keď to bude akoby znovu môj prvý rok v pondikaní? Predtým som mal živnosť cca 9 rokov. Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anka_p je offline (nepripojený) anka_p

    anka_p
    postupovať sa bude podľa podaného DP za rok 2012 pre SP, ak si mal celkový príjem vyšší ako 4716 € oddňa odbovenia ŽL budeš platiť i SP
    a pre ZP sa bude postupovať podľa podaného DP za rok 2011, popr. tu by si si mohol dohodnúť i minimálne vymeriavace základy
    kepinko ďakujem za informáciu, hádam to tak bude.. lebo niektorí tvrdili na fórach,aj porade takto, iný zas naopak..

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Ako si prišiel na to, že budeš mať nové IČO a nové DIČ? Nechcel by si aj nové rodné číslo?

    http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=1462

    2.) Identifikačné číslo je jedinečné 8 miestne neutrálne (nevypovedajúce) číslo. Prvých 7 číslic je poradovým číslom, posledná ôsma číslica má charakter kontrolného kľúča. Je nemenné počas celej doby právnej existencie právnickej osoby a fyzickej osoby vedenej v registri organizácií.

    Teda ak si sa náhodou neinkarnoval. S tým naša legislatíva zatiaľ nepočíta.
    Naposledy upravil marjankaj : 28.05.13 at 10:04
    kepinko nuž takú informáciu mi poskytli aj pani na obvodnom úrade, oddelenie živnostenského podnikania, aj pani z Daňového úradu. Ja som živnosť nepozastavil,ale úplne zrušil. Tým pádom obe potvrdili, že budem mať nové údaje. Tento týždeň to idem vybavovať tak dám vedieť, ako som dopadol

    Platenie odvodov po zrušení živnosti a založení novej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.