Zavrieť

Porady

chorý psík

ahoj mám psa 6-ročného Jack Russella a začala mu na niektorých miestach vypízať srsť a tie miesta mu očerveneli pozerali sme na nete no neviem poradili by ste mi prosím??
kopretinka ty máš dvoch psov???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Dosť možné, že je to nejaká alergia.... Čudujem sa, že ho nevezmeš a nejdeš za veterinárom.....rady od laikov a takto po nete psíkovi nepomôžu Vetoš mu pomôže a Ty budeš kľudnejšia

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    avalik, Ing. Ľubomír Janoška, Eňushka123, Llívia, arizona, vlado 33, terezamaria, MisheliQ
    8
    Eňushka123 domáca liečba nepomáha ideme k Vetošovy ďakujem
    evuš Niet začo, a drobec nech je čím skôr OK....

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Vypadavanie srsti je castokrat sposbene potravinovou intoleraciou - t.j. alergickou reakciou na stravu. Hlavne ju sposobuju granule nizsiej kvality- tzv. supermarketove. Moze vsak ist aj o kozne ochorenie, pripadne parazity. Vhodne by bolo vysetrenie u veterinara tykajuce sa odberu vzorky trusu a krvi na stanovenie priciny a nasledne nastavenie liecby.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Dav, luana38, Ikapo, terezamaria, scorp, MisheliQ
    6
    scorp Kvalitná strava často eliminuje problémy, aj tie, ktoré sú vyššie popisované ...

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Rada je jednoduchá a stručná: VETERINÁR!

    Prečo si myslíš, že ti tu niekto na diaľku stanoví diagnózu a postup liečby?
    Llívia Tiež som si myslela, že tieto témy spolu súvisia, ale nesúvisia, prečítaj si jej komentár.

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Z tej predošlej témy usudzujem, že ste sa o psíka asi nie veľmi starali. Určite dostanem kopu mínusiek. Ale keď si človek spomenie na svojho chorého psa a ide sa ešte radiť na porade čo ďalej, mi pripadá (neviem to pomenovať). Nechovaj psa, prosím.
    Naposledy upravil vlado 33 : 31.07.14 at 21:05
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    korela Je veľa rodín, ktorí nemajú pre seba všetko potrebné, nie ešte na veterinára. Ja by som veľmi takéto počínanie neodsudzovala. A či mať psíka? Naši chorľaveli až v starobe. A to boli riadne pálky za operácie. Inak žiadne štepenia a boli zdraví. Pokiaľ mestská časť očkovala, boli sme raz. Naposledy tesne po 89. Inak to bola v podstate aj komická situácia, pretože rad mal stále cca 100 ľudí a verím, že 99% psov sa vtedy z toho územia zaštepilo. Dnes tú istotu nemám, i keď si nemyslím, že by nás niekto kopíroval. Kedy tu bola na Slovensku naposledy besnota?
    A kam idú dane za psov?
    Už sa toho jeden človek chytil, a veru mali obce čo vysvetľovať. (Médiá spracovali tento príbeh.)
    Niekde dokonca vôbec na psov!
    Príspevkom iba ospravedlňujem zadávateľku, že sa tu pokúšala nájsť pomoc.
    vlado 33 korela, nie celkom s tebou môžem súhlasiť. Pokiaľ alergia prerástla do takého štádia, že vypadáva srsť, sa neudialo zo dňa na deň. Jedná sa určite o zanedbané zviera. A nemusím chodiť ďaleko, stačí k susedom a o niekoľko domov ďalej, kde pes nepozná hygienu. Na Slovensku je to proste tak.
    alaya1 Vlado, tak malo poznas psov, skor ludi s leprou, ze? Psovi moze srst zacat vypadavat aj pri intolerantnosti na potraviny, napr. granule, ci dokonca obycajne kuracie maso a pri tom moze ist o pestovaneho a udrziavaneho psa.!! Ak nieco vypotis, aspon si pozri net, ak mas v tom gulas,aby si nevyznel ako blbec.
    vlado 33 Nemôžem ti odpovedať na koment, mám zákaz od admina. Ver, že by som ti to vysvetlil.
    vlado 33 Alaya, nevymaž svoj komentár ako minule. Spravila si zo mňa riadného k....a. Darmo, psychlóg je manipulátor. Rozdiel je v tom, že nemáš svoj názor. Tvoj info kanál je internet. Na rozdiel od teba, som už niečo vychoval, nebolo toho veľa, ale viac ako si myslíš.
    Llívia Vlado 33, pravdu máš.
    Llívia Korela, kedy bola naposledy besnota na Slovensku? Vlani http://www.sme.sk/c/6771547/na-slove...lietadiel.html
    Neočkovanie proti besnote môže vyjsť majiteľa draho, ak jeho pes niekoho pohryzie:
    Orgán veterinárnej správy uloží fyzickej osobe pokutu od 400 eur do 1000 eur, ak
    e) nezabezpečí pri vnímavých mäsožravých zvieratách starších ako tri mesiace vakcináciu a revakcináciu proti besnote, ako aj vyšetrovanie a vakcináciu zvieraťa podľa jeho fyziologických a biologických potrieb,
    korela Z článku "Od roku 2006 Slovensko deklaruje, že je krajinou bez výskytu besnoty ako Rakúsko a Česko. Ako sa to podarilo a prečo sa to nedarí Poliakom a Ukrajine?"
    Viem ako žijú moje psy, resp. aj žili.
    (Mňa by zaujímalo, ako sa dodržiava očkovanie proti tetanu u ľudí. By som chcela vidieť tie štatistiky.)
    Ale ďakujem za info. Tieto veci si aj ja sledujem.
    korela pre vlado33 Pripúšťam. je možná i taká alternatíva.
    Llívia Korela, je jedno, kedy bola na Slovensku besnota naposledy. Je jedno, v akej finančnej situácii je majiteľ psa. Ak ho nemá zaočkovaného, môže dostať pokutu a nikoho nebude zaujímať, že na to nemá.
    korela Llívia, čítala som tvoj predchádzajúci komentár.
    MisheliQ Besnota - http://www.svps.sk/zvierata/choroby_besnota.asp
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Tieto problémy môžu spôsobovať aj roztoče. Veterinár zistí príčinu.
    Dobry den, mam dlhorocne skusenosti s chovanim psikov a maciek. Prosim vas skrabe si psik ocervenene miesta? suhlasim s nazorom ze by ste mali vyhladat odbornu pomoc - veterinara ktory urobi testy ci uz kozne alebo krvne aby ste vedeli co to nie su parazity. Z najvacsou pravdepodobnostou to vsak bude sposobene krmivom. Dnes mate toho na trhu vela a je potrebne si dobre vybrat. Nie len tie marketove krmiva ale aj krmiva renomovanych znaciek (ako napr RC ) obsahuju veci ktore keby ste vedeli tak to psovi nedate. Ak mate zaujem viem vam v tom poradit. napiste mi cim v sucasnej dobe krmie?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 Dilerujes krmivo pre psov? Nie je jednoznacne, ze problem je v krmive.
    Jaroslav Kojs nehovorim ze je len tvrdim ze casto to problem je a hlavne v dnesnej dobe.
    alaya1 dilerujes krmivo?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.