Zavrieť

Porady

Stavebné povolenie - problém

Prosím Vás,kto viete poradiť,mám problém tiež s povolením.Sused vyjadril námietku na krátku vzdialenosť medzi domamy.len 3,2 m.Povolená hranica v zastavanej oblasti je 4m.Pritom presne na mieste kde ideme stavať stál do jari starý dom,ktorý sme zbúrali.Posunúť dom nemám kam,lebo musím dodržať spoločnú príjazdovú cestu 3 m.Sused pripomienkoval tým,že vzdialenosť je krátka,bude mať výhľad z obýv.izby na múr môjho domu.Pritom on má dom tak široký asi 12 m,že tá vzdialenoasť medzi nami je malá.Ja idem stavať len malý dom montovaný,bez okien na jeho stranu a ani tieniť mu nebudem,ke´dže výška domu bude nižšia ako bol pôvodný starý dom.Pani zo stavebného /dostala čo dostať mala/ sa trasie,čo bude ak mi súhlas dá a on sa odvolá na okresný úrad.Pritom som už do stavby dala veĺa peňazí,spolu aj 10 tis.,za projekt,zálohu stav. firme,za vybudovanie prípojok,nákup nejakého materiálu.Čo robiť?Môžu mi zakázať stavať? Čo potom s mojimi nákladmy ?Škodu mi nik nenahradi.Som bezradná.Máme na neho nejaké veci ako : jeho dvojgaráž presahujúca na náš pozemok,nalepená na mamin dom asi 50 cm,nemá to na geom.pláne,tak isto prístavba k domu ktorú nemá na pláne,ďaľšia vec je ak oplotíme celý pozemok /čo sme nechceli urobiť,mu zamedzíme prístup do tej jeho garáže.Mám sa s ním stretnúť,ale je to strašný odutý hnusák,ktorý sa hraje na mudrlanta.
command Najlepsie ist za susedom a spytat sa preco podal pripomineku a pripomenut mu tie veci ze ak nedostanete povolenie tak budete tiez ziadat aby si on dal veci do poriadku podla zakona.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    problem je ze ste zburali ten stary dom, keby sa to robilo ako rekonstrukcia (na papiery) tak je vsetko ok. Takze jedine sa s nim skusit dohodnut.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Pracujúca Tak som bola včera na audiencii u suseda ako u velmoža.Už som tušila o čo mu pôjde.Tak pán sused nemá problém mi dať súhlas,ani mu už nebude vadiť vzdialenosť medzi domami,len má jednu požiadavku,aby sme mu darovali jednu parcelu a to tú.ktorá je písaná na moju mamu a delí mňa od suseda.Hajzel.Našťastie sme sa dohodli s projektantom,že dom posunie koľko to pôjde,aby boli 4 povinné metre odstupu.Chvalabohu,že to pôjde.Inak na suseda nič neplatilo,žiadny argument,ani čierna stavba jeho dvojgaráže,ani prístavba k domu,nič.Smial sa mi do očí,ako má navrch.Až sa dom posunie,dostanem povolenie a potom bude mať sused vojnu,keď si o to koledoval.Potom budem ja riešiť jeho. A hneď sa aj spýtam Vás,či poznáte nejaký taký prípad,že si oplotíme pozemok a tým pádom sused bude mať úzku svoju cestu na to aby sa dostal do tej svojej dvojgaráže.Teda sa nedostane.Nemôžu mňa za to stíhať,ak mu znemožním vjazd?Ale ide o náš pozemok.
    pepa78 no bude radosť tam bývať
    chandler akoze vobec nechapem, preco mu nechcete predat pozemok co aj tak pouziva, a mat vacsi dom? teraz sa budes hadat zo susedom a mat maly dom, logiku v tom nevidim ziadnu. kto vam vlastne poradil zburat ten dom a rozdelit pozemok? projektant?
    Pracujúca Tým,že by sme mu ten pozemok predali by mi neumožnilo mať väščí dom,možno ste ma len zle pochopili.Tým by sme si len a len uškodili.Ale on to chce získať len za symbolickú cenu,alebo aby sme mu to darovali.Proste ma vydiera,ak mu nedáme ten pozemok nedá súhlas k stavbe.Ale už sme to vyriešili.Ide mi len o to,či si môžem legálne na tom pozemku postaviť plot/myslím,že môžem ak je to náš majetok/ a potom sa nedostane do garáže.
    Pracujúca Viete niesom zákerná,ani pomstychtivá,ale aký požič,taký vráť.Bohužial.Dokonca už aj našim robotníkom,čo tam kopali povedal včera milý sused,že tam dom stáť nebude...
    chandler ked budete mat postaveny dom, tak ohlasis oplotenie pozemku ako drobnu stavbu. a oplotis si svoj pozemok. nemusis sa starat ako sa dostane do garaze ak si ju postavil na tvojom pozemku a nema pravo prechodu.
    misoft ...a plot ťahať po hranici až k "jeho" garáži....
    A ešte poznámka - plot môžeš postaviť aj teraz - dom nie je podmienku na vybudovanie oplotenia....
    A k susedovi: až bude vyskakovať na robotníkov - tak mu len odkáž, nech šteká na SVOJOM dvore!
    pepa78 Inak ak medzi tvojim pozemkom kde chceš stavať dom a jeho pozemkom je ešte tá vytvorená pracela široká 1m tak on ani neni účastníkom stavebného konania...
      zbaliť

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    možno by pomohlo vložiť sem jednoduchý náčrt situácie - tvoj dom, susedov, cesta, kde je koho pozemok, stavba...

    Stavebné povolenie - problém

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.