Zavrieť

Porady

Kedy je v SR firma LIKVIDITNÁ ??

Prišiel mi mail od majiteľov firmy ČR:

Dle stanoviska poradce a zákonú ČR pokud přesáhne ztráta v daném roce více než 50% hodnoty vlastného jmění je firma likviditní. (pozor nie LIKVIDNÁ)
Jak je to dle zákona na Slovensku?

Poradíte prosím , aj § ?

dík moc, pozdravujem poradu !!!! :p
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nemyslím, že my máme také exaktne stanovené "normy" pre stratu likvidity, teda nadobudnutie statusu "likviditní".

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Lida
    nemyslím, že my máme také exaktne stanovené "normy" pre stratu likvidity, teda nadobudnutie statusu "likviditní".
    dík, aj mňa to zarazilo, ešte som takúto požiadavku nemala....

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    sway
    Prišiel mi mail od majiteľov firmy ČR:

    Dle stanoviska poradce a zákonú ČR pokud přesáhne ztráta v daném roce více než 50% hodnoty vlastného jmění je firma likviditní. (pozor nie LIKVIDNÁ)
    Jak je to dle zákona na Slovensku?

    Poradíte prosím , aj § ?

    dík moc, pozdravujem poradu !!!! :p
    tak trocha som pátrala a dozvedela som sa,že v SR je to tak, že ak firma má základné imanie mínusové a 3 mesiace je neschopná platiť svoje záväzky tak by mala íať do likvidácie... ešte to hľadám v OZ presný §... asi chceli vedieť toto

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Likvidita znamená schopnosť uhrádzať svoje záväzky v danom termíne. Tento termín sa prevažne používa vo finančnom sektore . V banke som sa s tým stretla keď pri dojednávaní zmluvy mi práve zamestnanec hovoril - riziko - výnos - likvidita a sľuboval rýchle zhodnotenie záväzkov banky voči mne.
    Likvidita firmy ??? Že by to bolo ohrozenie prevádzky spoločnosti v dôsledku nedostatku finančných prostriedkov na pokrytie svojich záväzkov ?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    rada
    Likvidita znamená schopnosť uhrádzať svoje záväzky v danom termíne. Tento termín sa prevažne používa vo finančnom sektore . V banke som sa s tým stretla keď pri dojednávaní zmluvy mi práve zamestnanec hovoril - riziko - výnos - likvidita a sľuboval rýchle zhodnotenie záväzkov banky voči mne.
    Likvidita firmy ??? Že by to bolo ohrozenie prevádzky spoločnosti v dôsledku nedostatku finančných prostriedkov na pokrytie svojich záväzkov ?
    ja mám pocit že česi chcú tú firmu zlikvidovať, ale nechápem prečo takto komplikovane, vďaka .

    oni použili termín likviditná... ale mám dojem že to mysleli ako zrelá na likvidáciu....

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Z tej vety, že presiahne strata....aj mne to tak pripadá. Treba pozrieť do českých predpisov.

    Kedy je v SR firma LIKVIDITNÁ ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.