Zavrieť

Porady

PROSÍM O POMOC! Čo je to za rastlinu?

Mám pocit, že suseda sa mi snaží otráviť psa, deti ma včera upozornili, že niečo robí pri našom plote. Dnes ráno som tam našiel túto sušenú vec. Pred dvadsiatimi rokmi mi niekto otrávil už dvoch psov. Deti si terajšieho veľmi obľúbili, preto prosím ešte raz o pomoc. Vopred ďakujem za každú odpoveď či radu.
Naposledy upravil peter557 : 07.08.14 at 09:38
rac.png  
IMG_0950.JPG  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    toto viem celkom presne je to psotrav zlatohlavý lat. psilinus otravinus
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Ty si dilinooooo....
    Ferdosondo A za čias cisára Nera rastlinu používali na znižovanie počtu túlavých psov a čiastočne aj mačiek
    peter557 Ďakujem za radu psoznalec ;-)
    Ferdosondo Vďačne, ak budeš ešte mať dáky problém, rád Ti poradím
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Mne to, na tom prvom obrázku pripomína vysušený paradajkový krík a na druhom obrázku nejakú vysušenú burinu - takto vyzerala u nás na záhrade, keď listy z buriny vyschli a to čo zostalo, sú silnejšie žilky z listov.

    Myslím, že robíš zbytočnú paniku. Keby ti chcel niekto otráviť psa, tak to nebude robiť takto. Alebo použije účinnejšiu rastlinu - napr. durman.
    peter557 Ďakujem za odpoveď.

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    A susedy si sa nespýtal?
    Nebuď paranoidný... Ja sa tiež motám pri plote, keď robím v záhrade a pliem burinu, psov u susedov habadej, ale ani vo sne by mi nenapadlo, čo všetko môže mátať ľuďom v hlave... Kvôli Tvojmu pocitu nemusí byť každý hneď travič...
    To suché šáchorie mohlo napr. vypadnúť zo zobáka nejakému vtákovi, čo si opravuje hniezdo a letel ponad Váš spoločný plot... Alebo ho mal na chrbte prichytené ježko, keď ho podliezal... Aspoň u nás sa v záhrade deje všeličo...

    pile1983 je offline (nepripojený) pile1983

    pile1983
    Ide o rastlinku "spálený chlp (burnt fuzz)". V prílohe prikladám ako vyzerá. V linku nájdeš viac informácií. Je to anomália zo Zóny. http://stalker.wikia.com/wiki/Burnt_Fuzz
    Burny_fuzz.png  

    PROSÍM O POMOC! Čo je to za rastlinu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.