Zavrieť

Porady

co je toto za rastlinu???

poradí mi niekto co je toto za rastlinu...pripadne ake podmienky a starostlivost potrebuje? a este by ma zaujimalo ak tuto rastlinu poznate...mozem ju rozmnozit vrcholovymi odrezkami???

dakujem za radu
04092009364.jpg  
04092009365.jpg  
04092009366.jpg  
04092009367.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nesca je offline (nepripojený) nesca

    to keby som vedela :-) nesca
    Myslím,že je aralkovec alebo aj ináč fatsia japonská.A rozmnožuje sa práve odrezkami.Rastie aj na pomerne tmavých miestach,ale určité druhy potrebujú viac svetla,nie však priame.V lete udriažavať neustále vlhko,v zime zalievať raz do týždňa,hnojiť,postrekovať...príp.spievať

    zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

    zuzkahris
    Mirka myslím, že je to LAJNOVEC SKALNÝ - Brachychiton rupestris, potrebuje svetlé stanovište až priame slnko, v zime nemá veľké nároky na teplo, môže byť teplota okolo 10°C, pri príliš suchom vzduchu sú náchylné na roztočce. Ak veľmi vyarstie, môže sa skrátiť rezom, myslím, že potom by si to rozmnoženie odrezkom mohla kľudne vyskúšať. Dúfam, že som aspoň trošku pomohla.
    Máš ho nádherný!

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    zuzkahris Pozri príspevok
    Mirka myslím, že je to LAJNOVEC SKALNÝ - Brachychiton rupestris, potrebuje svetlé stanovište až priame slnko, v zime nemá veľké nároky na teplo, môže byť teplota okolo 10°C, pri príliš suchom vzduchu sú náchylné na roztočce. Ak veľmi vyarstie, môže sa skrátiť rezom, myslím, že potom by si to rozmnoženie odrezkom mohla kľudne vyskúšať. Dúfam, že som aspoň trošku pomohla.
    Máš ho nádherný!
    foto
    dakujem za pomoc...myslim, teda podla fotiek najdenych na nete, ze je to predsa len ten brachychiton...skusim odrezat a dufam ze sa odrezok uchyti...a dokonca mu budem aj spievat ...snad to prezije
    ale dakujem za pomoc vsetkym

    malalulu je offline (nepripojený) malalulu

    malalulu
    Aj ja by som potrebovala vedieť, čo je to za rastlinu, ako ju prezimovať, dostala som ju v máji ako darček, nasadila som to, je to popínavé, od mája to narástlo asi 12 metrov, začalo to terazu kvitnúť bielymi kvetmi. Neviem, čo s tým urobiť na zimu.
    Ďakujem za rady.
    P8200945.jpg  
    P8020948.jpg  
    1/1

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    malalulu Pozri príspevok
    Aj ja by som potrebovala vedieť, čo je to za rastlinu, ako ju prezimovať, dostala som ju v máji ako darček, nasadila som to, je to popínavé, od mája to narástlo asi 12 metrov, začalo to terazu kvitnúť bielymi kvetmi. Neviem, čo s tým urobiť na zimu.
    Ďakujem za rady.
    Zdá sa mi, že to je nejaký druh pohánkovca, záhradníci ho nazývajú mor a to veľmi výstižne. Ak sa nedrží na uzde, dokáže prekryť ( a neskôr zahubiť) aj veľké stromy. V takom prípade je to nebezpečná pliaga a odporúčajú sa do čím skôr zbaviť. (Môj brat neposlúchol a potom sa o to usiloval 3 roky)

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    malalulu Pozri príspevok
    Aj ja by som potrebovala vedieť, čo je to za rastlinu, ako ju prezimovať, dostala som ju v máji ako darček, nasadila som to, je to popínavé, od mája to narástlo asi 12 metrov, začalo to terazu kvitnúť bielymi kvetmi. Neviem, čo s tým urobiť na zimu.
    Ďakujem za rady.
    máš podobné biele kvietky? Krídlatka japonská Syn.: Pohánkovec japonský (Fallopia japonica)
    info TU

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    Pohankovec - Tento krík zahluší čo môže. Ja by som radila sa ho čím skôr zbaviť. Kopať čo najhlbšie , aby si vybrala korene. My sa ho pokúšame asi 4 roky zbaviť. A on rok čo rok sa objavuje.
    Ferdosondo Pekný darček. Ja by som ho nazval trójsky kôň.

    co je toto za rastlinu???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.