Zavrieť

Porady

Po skončení Bc brigádujem na základe ČP o budúcom štúdiu, vyskytla sa mi však práca na TPP a do školy pojdem externe, alebo vôbec. Čo robiť?

Po skončení Bc brigádujem na základe čestného prehlásenia o budúcom štúdiu ako študent v obchodnom dome, vyskytla sa mi však práca na TPP inde a do školy pojdem externe, alebo vôbec. Čo je potrebné urobiť aby som nič neporušil? Berie sa aj externé štúdium v rámci čestného prehlásenia? Kde by som to zistil? Budem musieť niečo platiť spätne?
Naposledy upravil 1Romco1 : 08.08.14 at 10:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    Ak nebudeš pokračovať v štúdiu druhého stupňa, tak si dňom absolvovania Bc. skúšok prestal byť študentom.
    Externý študent nemôže pracovať na dohodu o brigádnickej práci študenta.
    Urýchlene oznám zamestnávateľovi zmenu plánov, on nech vymyslí riešenie.
    - Ak pôjdeš na externé štúdium, dones do zdravotnej poisťovne potvrdenie o štúdiu, aby za teba štát naďalej platil zdravotné.
    - Ak sa len zamestnáš na TPP a nepôjdeš na externé, bude treba dohlásiť sa na obdobie medzi absolvovaním skúšok a zamestnaním sa v ZP ako samoplatiteľ a zaplatiť ZP za dané obdobie. A ak by sa stalo, že by ste so zamestnávateľom na súčasné obdobie poriešili dohodu o vykonaní práce namiesto tej dohody o brigádnickej práci študenta, tak zamestnávateľ za teba na tie dni, keď ťa nahlási do ZP zaplatí, nemusíš sa na tie dni hlásiť ako samoplatiteľ. Over si potom konkrétne dni u zamestnávateľa, alebo ešte lepšie v ZP.
    1Romco1 ďakujem krásne, asi to urobím takto: Bol som prijatý na dve školy - na jednu sa prihlásim ako denný študent - nebudem musieť doplácať dva mesiace a ani nič meniť u byvaleho zamestnavateľa a na druhu nastúim ako externý, denné štúdium po mesiaci jednoducho ukončím, no a v práci nastúpim od augusta. Ešte to prepočítam na peniaze, či ma to náhodou nevyjde drahšie.
    Zuzanka_ba ešte upozorňujem na štandardnú dĺžku štúdia, ak sa zapíšeš na dennú formu, bude sa ten semester rátať ako keby si ho naozaj študoval... podľa súčasných ustanovení vychádza mgr alebo ing štúdium 3 roky, pri externom môže byť aj viac. ak prekročíš štandardnú dĺžku, tá denná škola kde študuješ ti potom môže dať zaplatiť školné. myslím že denné a externé sa zrátavajú čo sa týka dĺžky štúdia?? naštuduj si to, aby si sa neprerátal....
    Aktuálne je zdravotné pred samoplatiteľa 56,35 eur na celý mesiac, samozrejme treba si to prerátať podľa toho koľko máš presne dní.

    Po skončení Bc brigádujem na základe ČP o budúcom štúdiu, vyskytla sa mi však práca na TPP a do školy pojdem externe, alebo vôbec. Čo robiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.