Zavrieť

Porady

stavebné práce - § 16

Ak sa pri stavebných prácach dodaných do zahraničia nepodáva ani DPH ani SV, faktúra sa vystavuje bez DPH? Treba niečo uviesť do faktúry - myslím nejaké odvolanie na zákon?
Ja si v podstate len vystavim faktúru bez DPH a nemám žiadne povinnosti voči úradom, či už v tuzemsku alebo v zahraniči????

Máte niekto skúsenosti, viete mi poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    levia3 lebo do SV idú služby týkajúce sa § 15 ods.1 a stavebné práce sú podla § 16. Aj na iných komentároch som to takto pochopila, či sa mýlim?
    ariadna22 my sme nepodali stav.práce, a dostali sme pokutu, lebo sme dodali do eu
    beatam Ak ide o dodanie služby podľa §16, ods. 1, miesto dodania je v ČŠ, kde sa nehnuteľnosť nachádza. Takže SK podnikateľ by sa mal registrovať tam. Ale napríklad český zákon o DPH umožňuje preniesť daňovú povinnosť na prijímateľa služby.
    beatam Súhrnný výkaz podáva platiteľ a zdaniteľná osoba registrovaná podľa §7 a 7a ak dodala službu s miestom dodania v inom ČŠ podľa §15 ods. 1.
    levia3 nepodali ste SV pri stavebných pracach a dostali ste pokutu? kto bol odberatelom? ariadna22 môžeš to prosim upresniť?

    Ak sa dá v čechách preniesť daňová povinnosť, tak ja by som potom čo mala urobiť? registrovať sa predsa len podľa §7a a podať SV, či?

    Pri stavebných prácach, čo je §16 nie je potrebné sa registrovať podľa §7a - to mi písali aj z DU
    nika.sum Stavebne prace su predsa podla §16 odst.1 a tie nejdu do SV, nechce sa mi verit, ze ste dostali pokutu za nepodanie SV za stavebne prace....
    ariadna22 hej v roku 2011, takže sa to odvtedy zmenilo?
    ariadna22 my sme tam stavali komlet budovu, beton a podobné srandy, čo sme nekúpili tu sme si potom pýtali cez žiadosť o vrátenie dph,
    fakturovali sme na fa na české ic dph takže bez dph a mali sme podať výkaz, ten sme dali po lehote do 20. a pokuta bola 330 zhruba
    nika.sum pokial viem stavebne prace boli od roku 2010 pokial viem podla §16 odst.1 a toto sa vobec nemenilo a suhrnny vykaz sa podava pri sluzbach podla §15 odst.1
      zbaliť

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Nepíšeš, či boli stavebné práce dodané platcovi DPH, alebo odberateľ nebol platca DPH. A čo si máme predstaviť pod pojmom zahraničie? Snáď treba napísať či ide o krajinu EÚ, alebo tretie štáty.

    Treba doplniť, či odberateľ bol podnikateľ, alebo nepodnikateľ.
    Naposledy upravil Jarka 1 : 26.08.14 at 08:04 Dôvod: Doplnenie odpovede
    levia3 Ide o členské krajiny EU a zaujímali by ma zdaniteľné (platca aj neplatca) a tiež nezdaniteľné osoby - i ked pri týchto je jasné že by sa mal registrovať v mieste, kde sa nehnuteľnosť nachádza.
    V každom prípade ale ide o § 16 a teda nejde to do SV.
    Jarka 1 Ja si myslím, že pokuta nebude za SV, ktorý sa v tomto prípade nepodáva, ale za to, že vo fa neboli všetky náležitosti. Napr. IČ DPH odberateľa, alebo IČ DPH dodávateľa zo Slovenska, ktorý sa mal možno registrovať v štáte dodania - záleží, komu bola služba na nehnuteľnosti dodaná.

    stavebné práce - § 16

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.