Zavrieť

Porady

Silikónové formy - používate ich?

Uvažujem nad ich kúpou, ale chcela by som vedieť, aké sú s nimi skúsenosti. Ako sa udržiavajú? Nestrácajú časom tvar?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    ja mam (asi 2 roky) zo silikonu len formicky na mafiny, ale nie plech, ale jednotlivo. zatial su ok.

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    my používame silik. formy od fy Tupperware a tie sú dobré, čo som mala kúpenú takú obyčajnú silikonku, tak tá nebola moc dobrá, radšej som ju odložila a v nej už nerobím nič. No záleží načo ju používaš, ako píše Gabi, možno na mafinky sú dobré, sú to menšie formičky a lepšie sa s nimi pracuje. :-)
    Gabi03 moje su Tescoma-cke... takze kvalitat snad dobra

    mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

    obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac mirka134
    používam silikonové formy sú super a dobre sa udržiavajú.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety Netreba natierať, ja nenatieram a mafinky idú von jedna radosť. Ani z cesta na nich nezostane.
    alaya1 ja pre istotu , mam tie hlboke nie su po jednom, ale v kuse na plech. lahsie sa vyberaju.
    wstb nie sú potom príliš mastné keď ich natrieš? čo sa týka silikónu, mám len silikónovú podložku a valček na cesto - keďže sa mi na tom veľmi dobre robí a kamošky si chvália silikónové formy, chcela som ich vyskúšať aj ja, len sa neviem rozhodnúť, odkiaľ ich kúpiť... obávam sa toho, čo spomína maped, aby som nekúpila niečo lacné a "zaručene" dobré a nakoniec to bude na figu
    alaya1 ja ich nevytieram tak dokladne, len si dam olej na prst a prejdem ich tym prstom.
      zbaliť

    papap je offline (nepripojený) papap

    Vylúčený člen papap
    Ja som už vyskúšala kadejaké formy, mám doma teflónové, keramické, nerezové aj silikónové. Tie posledné som si kúpila na radu jednej kamošky odtiaľto http://www.pekna-domacnost.sk/kuchyn...e-pomocky.html, perfektne sa v tom pečie, taká bábovka z toho vylezie po prevrátení jedna radosť - z teflónu som ju musela vyškrabávať von
    plechové sa musia vymastiť a vysypať múkou- poriadne vymastiť - poctivo
    silikonové - záleží od výrobcu - ak sú hladké tak len vymastiť - viac pečú na okrajoch - výraznejší relief
    ak sú silikonové (orion oranžová bábovková) so zamatovým porchov - tak tým sa vyhnite.

    Moje obľúbene sú z Lidla alebo Silimomart - sú s úplne hladkým lesklým povrchom.

    Zdravotne dôsledky neviem. Ale všetkého veľa škodí. Aj cukru či soli či vína
    mamina si kúpila silikónovú formu na bábovku, ale zakaždým potom tá bábovka nepríjemne napáchla tým silikónom. Neviem, či záleží akú značku kúpiš, ale ja radšej preferujem klasickú formu.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ja si ich dávam, keď idem na fraj...

    Mám tri. Dve na prsia a jednu si urvem do tangáčov....
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety a máš takú tangáčovú formu?
    buchač Mám !

    Zajačika ...
    Tweety no nemyslela som práve na tento tvar formy
    kukučka Kúp si štvrtú na jazyk.
    avalik jazyk nepotrebuje zvacsovat
    buchač
      zbaliť

    Silikónové formy - používate ich?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.