Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku

dobrý deň, moja otázka je ohľadne nároku na dovolenku. V zákone je písané že zamestnanec musí odpracovať celý kalendárny mesiac. Náš zamestnanec nastúpil 17.2.2014 a zmluvu má do 30.09.2014. Takže výpočet je 25:12 x 7 celých kalendárnych mesiacov??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, ak je jeho rocny narok na dovolenku 25 dni a ak odpracoval aspon 60 dni a nebol na PN dlhsie ako 100 dni. Pocitas kazdy cely mesiac trvania PP, to znamena marec - september, cize 7 mesiacov v tomto pripade.
    lucilla8 Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ešte by som chcela vedieť nárok na dovolenku v prípade, že by zamestnanec pracoval od 17.02.2014 do 28.09.2014. V takom prípade do nároku nepatria mesiac február a september??? Takže výpočet by bol 25:12X6 celých kalendárnych mesiacov??

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lucilla8 (Dnes 09:18) Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ešte by som chcela vedieť nárok na dovolenku v prípade, že by zamestnanec pracoval od 17.02.2014 do 28.09.2014. V takom prípade do nároku nepatria mesiac február a september??? Takže výpočet by bol 25:12X6 celých kalendárnych mesiacov??

    ÁNo, 25/12x6
    Logicky o jeden mesiac(9) nižší.
    Doplním znenie §102 ZP
    Pomerná časť dovolenky je za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania toho istého pracovného pomeru jedna dvanástina dovolenky za kalendárny rok.
    Naposledy upravil Tweety : 12.08.14 at 06:50
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lucilla8 Ďakujem za odpovede. Bola som totiž ráno obvinená od zamestnanca, že zle rátam dovolenku. A že si to overoval aj v inej firme a mám si to ja skontrolovať. Som rada, že to mám v poriadku. Prajem pekný deň
    Tweety overiť to mal v ZP nie v inej firme, tam to tiež nemusia vediež
    lucilla8 Ešte k tomuto prípadu. Tento zamestnanec bol zamestnaný od 17.2.2014 do 17.05.2014 potom dodatkom predlžený pp do 30.09.2014. Aj v tomto prípade je môj výpočet správny? Nárok je stále 25:12x 7 mesiacov?
    Tweety je to jeden PP
    lucilla8 Prepáčte, že sa opakujem, ale tak ma zneistil ten zamestnanec, že som z toho nervózna. ďakujem za uistenie.
    Tweety doplnila som znenie §102 ZP
    lucilla8 hej čítala som a podľa toho dávala aj dovolenku. Vytlačila som nárok na dovolenku zo ZP a dám to prečítať zamestnancovi aby mal aj on v tom jasno. Prajem pekný deň
    Tweety správne,
    pandorasbox Ahoj Tweety,prosím, ak zamestnanec nastúpil do zamestnania 16.4 a končí počas skúšobnej doby 15.07.2015, na koľko dní má nárok na dovolenku. Ročný je 5 týždňov. ďakujem pekne
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.