Zavrieť

Porady

PN a celodenne vychadzky

Ahojte.
Ked je niekto PN a ma celodenne vychadzky, tak moze ist niekde na dovolenku napr. na Slovensko alebo niekde do zahranicia?
Moze mu prist nejaka kontrola, ked ma celodenne vychadzky?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Najlepšie bude, ak sa na to opýtaš priamo ošetrujúceho lekára.

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    No, neviem....ale buď som na PN alebo čerpám RD... Alebo žeby jednou ranou dve muchy ??
    kn-alka nepýtal sa na čerpanie dovolenky zo zamestnania, ale či môže odcestovať na dovolenku
    evuš ..aha....to je iné.... ale to sa naozaj musí spýtať ošetrujúceho lekára, príp. aj na SP....

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Ako môže mať niekto celodenné vychádzky počas PN? to mi je novinka. Počas PN môže prísť kontrola kedykoľvek.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety majú napr.pri duševných chorobách
    Llívia Pri rakovine.
    fortunka Tak to som nevedela... vacsinou mi povie dr. max. 2x 2hodiny.. A aj to ledva-ledva... aj pri neinfekčných veciach ako napr. kvoôli chrbtici, dokonca aj pri skleróze multiplex sme dostali iba jednu vychádzku za deň... pri infekčných ako prechadnutie/nádcha/chrípka absolútne nič.
    marcelko123456 Vsak byvaju aj celodenne vychadzky pri PN, ci nie?
    Tweety tak máš celodennú či nie, alebo len cheš ísť akože na PN a popritom na dovolenou?
    marcelko123456 Pytam sa len informativne, ze ako to vlastne funguje.
    Tweety takže ak nie si špeci dg, tak max 2hod. ráno a 2 poobede a dodržiavať liečebný režim
    alaya1 Pri PN na dusevne choroby je celodenna vychadzka uplne bezna.
    Katy a R aly - záleží vždy od obvodného lekára - on o tom nakoniec rozhoduje! ... aj keď psychiater doporučí neobmedzené vychádzky... väčšinou obvoďákov "tlačia" okolnosti (alebo zo SP) - aby nejaký konkrétny čas napísali .. aj keď teda ovééľa dlhší, ako štandardné 2+2 (napr4+6)
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Počas DPN si povinný dodržiavať liečebný režim - určuje tvoj lekár. (tak teoreticky - ak by ti doporučil ísť na 2 týždne k moru - tak by to bolo OK )
    kontrola zo SP môže prísť - ale neviem podľa akého kľúča sa to robí . len info http://www.socpoist.sk/aktuality-v-p.../48411s58565c?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peggynka Niekedy podľa susedovho "kľúča":
    Okrem bezplatného telefónneho čísla 0800 191 222 občania môžu naďalej oznamovať prípady zneužívania sociálneho systému aj e-mailom na adresu ústredia kontrola@upsvar.sk, alebo priamo na emailové adresy sprístupnené na internetovej stránke www.upsvar.sk.
    Jeden z príkladov zneužívania soc.systému:
    Odcestovanie napriek poberaniu nemocenského
    Katy a R ale prečo spomínaš UPSVaR - čo ten s tým? - keď už - tak sa bonzuje na SP (viď link) - nemocenské platí SP
    Peggynka To je z tejto stránky,je tam aj tabuľka-majú to integrované,kukni:
    http://www.upsvar.sk/lc/odbor-social...page_id=270589
    alaya1 Teda to som prekvapena, co ludia vsetko nahlasuju. Ak by som bola napr. poskodena zamestnavatelom, to by som neanonymne nahlasila, alo bonzovat na inych. To nie je moja salka kavy.
    Peggynka Mňa prekvapilo aj neposkytovanie stravných lístkov,neplatenie nadčasov a nevyplatenie mzdy - ZP
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Záleží od choroby...teda hlavne.
    Na niektoré nemajú dosah ani lekári a ani kontrola.

    Ale ak sa tak ( nevhodne ) pýtaš, tak určite nemáš na mysli tie choroby, ktoré by sa na toto hodili.
    Lebo ak si chorý, tak nejdeš na dovolenku po Slovensku alebo dokonca do zahraničia.

    Je ale aj to pravdou, že s chorobami, ktoré mám na mysli, sa dá aj ísť na dovolenku.
    Ja som napríklad aj bol...samozrejme, že som to patričným doktorom aj oznámil-respektíve sa informoval na činnosť, keby niečo.
    marcelko123456 A moze prist nejaka kontrola, aj ked su celodenne vychadzky?
    Tweety už si na PN?

    PN a celodenne vychadzky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.