Zavrieť

Porady

Ak som mal podmienku za vodicak a poziadam o vypis z registra trestov

Bude to evidovane aj vo vypise, ci len v odpise, ktory je udajne kompletne podrobny... Lebo vraj je vypis z reg. trestov a tam ze by sa podmienka nemala zobrazit a potom odpis z reg. trestov a tam sa vraj ma zobrazit kompletna historia restov, tak teraz neviem, toto nieje zrovna moja parketa... Vie ma niekto dostat do obrazu pls???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Register trestov je evidencia údajov o:
    -osobách, ktoré boli právoplatne odsúdené súdmi v trestnom konaní,
    -osobách, pri ktorých bolo právoplatne podmienečne zastavené trestné stíhanie súdom alebo prokurátorom,
    -osobách, pri ktorých bol v trestnom konaní schválený zmier a zastavené trestné stíhanie súdom alebo prokurátorom,
    -nadväzujúcich rozhodnutiach alebo opatreniach, súvisiacich s predošlými údajmi -a iných skutočnostiach významných pre trestné konanie, ak to ustanovuje zákon.


    ROZDIEL:
    Výpis z registra trestov

    Výpis z registra trestov je verejná listina, ktorá preukazuje, či osoba bola alebo nebola právoplatne odsúdená. Uvádzajú sa v ňom nezahladené odsúdenia v trestnom konaní.

    Odpis registra trestov

    V odpise registra trestov (ktorý je verejnou listinou) sa uvádzajú údaje o každom právoplatnom odsúdení, priebehu výkonu trestu a ochranného opatrenia, aj o odsúdeniach, ktoré boli podľa rozhodnutia súdu alebo na základe zákona zahladené.

    https://www.slovensko.sk/sk/agendy/a...gister-trestov

    Odpis sa predkladá len v určitých prípadoch :

    Žiadosti o výpis a odpis podávané orgánmi

    Výpis z registra trestov sa vydá na žiadosť súdu alebo prokuratúry pre potrebu iného ako trestného konania alebo na žiadosť orgánu verejnej správy, ak to ustanovuje osobitný zákon (napr. zákon č. 581/2004 Z. z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákon č. 8/2005 Z. z. o správcoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov a zákon č. 15/2005 Z. z. o ochrane druhov voľne žijúcich živočíchov a voľne rastúcich rastlín reguláciou obchodu s nimi a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov).



    Odpis vydá generálna prokuratúra len zákonom ustanoveným oprávneným orgánom a len na zákonom stanovený účel. O odpis registra trestov môže požiadať a odpis môže prevziať len osoba určená oprávneným orgánom, ktorej meno a priezvisko tento orgán vopred písomne oznámi generálnej prokuratúre; táto osoba pred podaním žiadosti overí správnosť údajov uvedených v žiadosti.

    Pre postup
    uchádzača o zamestnanie v súkromnej bezpečnostnej službe alebo technickej službe na ochranu majetku a osoby a
    zamestnanca súkromnej bezpečnostnej služby alebo technickej služby na ochranu majetku a osoby
    Zidanne Vdaka moc za pomoc, ako sa ukazalo, najjednoduchsie ako to zistit, bude vybehnut si po vypis osobne a samozrejme, na moje nemile prekvapenie, nakolko je podmienka este stale v platnosti, je to tam pochopitelne... A ze Paaa-Pa new Job... Neva... Vdaka este raz
    V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis. ...viac právnik-probono
    ak boli trest odňatia slobody s podmienečným odkladom spolu s trestom zákazu činnosti viesť motorové vozidlá (ten vám súd taktiež určite uložil za marenie úradného rozhodnutia v súvislosti s VP) zahladené, výpis z RT budete mať bez záznamu (čistý) ale v odpise to mať budete.
    Zidanne Mnoho krat vdaka aj Vam (vid. vyssie)... Len dodam, obdivujem a snimam klobuk z hlavy pred ludmi, co len tak cisto nezistne podaju pomocnu ruku, tak ako Vy pani.... Pomaly ojedinela vlastnost na dnesnu dobu...
    Moja ucta a dakujem...
    S pozdravom

    Ak som mal podmienku za vodicak a poziadam o vypis z registra trestov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.