Zavrieť

Porady

Upraviť

Hlavné

Členom od 03.07.14
Odpovede 379
Otázky
Posledná návšteva 09.12.15 20:40

právnik-probono právnik-probono je offline (nepripojený) V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis.

68 Odkazy a pochvaly

 1. Dobrý deň, bývaly manžel sa so mnou rozviedol a podal návrh na vysporiadanie BSM. Manželstvo trvalo od roku 1983 do roku 2019. Problém je, že do BSM je zahrnutý len rodinný dom a nie parcela, na ktorom sa dom nachádza. V návrhu tvrdí, že je výhradným vlastníkom parcely. No pozemok získal vydržaním v roku 1999, čiže počas trvania manželstva.
  Mám výpis z katastra nehnuteľnosti a Odpis z notárskej zápisnice. Podľa JUDIKAT. BSM, str.21 ; „Vydržanie veci“ § 134, 143 OZ, ma pozemok patriť do BSM. Chcem sa opýtať, či je to tak? A ako mam reagovať na návrh? Nakoľko je tam napísane, že ak nebudem súhlasiť podá žalobu o vysporiadanie BSM na sud. Chcem sa dohodnúť, no bývalý manžel na mňa vyvíja nesmierny tlak, že pozemok je výlučne jeho. Ja som invalidná dôchodkyňa, nemôžem si dovoliť platiť súdne trovy. Chcela som ísť do centra právnej pomoci, no do odvolania je zatvorene a žiadosť o právnu pomoc z internetovej stránky, na ktorú mam nárok, nedokážem sama vyplniť.
  Ďakujem
 2. Dna 28.6.2017 som ukoncila pracovny pomer vo firme A, v ktorej mi nebola doplatena mzda. Dna 7.7.2017 bola firma A zlucena s firmou B. V 92017 som si podala ziadost o davku z GF so vsetkymi nalezitostami, podala navrh na konkurz na firmu B (narok vznika uz pri navrhu). Kedze firmu B vraj nemaju v systeme, posielaju moju ziadost vyssie na vyjadrenie sa k pravnikom. Mam nejaku sancu dostat svoje peniaze z GF?
 3. dobry den potřebuju poradit byl jsem na internetu na sex webce ,a jemi 21 a přečetl jsem si pravidla webu,potom jsem odepisoval a dodržoval smluvní podmínky,a psal jsem ženám mužes semnou chodit ,atp.A tak pry muzu odepisovat podle kreditu i at třeba se má ukazat žena nahá,no a já pak dostal od jedný paní upomínku že se chovám vulgarně ,nerozumím tomu jeto erotický portál jinom jsem jim odepisoval co ostatní.
 4. Dobrý deň,potrebujem sa poradiť.Postavili sme si bazén pri dome.Na pozemku ,ktorý nepatril celý nám.Približne 200 m2 patrí inému vlastníkovi.Ten keď zistil že tam máme bazén pýta za malú časť nehorázne peniaze.Vieme sa proti tomuto nejako brániť,existuje zákon ,ktorý určuje finančný strop ide tu o úžeru.? Susedia majú svoje dvory tiež na je pozemku no to ho nezaujíma.Dlhé roky neprejavoval o svoj pozemok záujem až do chvíle kým sme tam mi nepostavili bazén.Pôda o ktorú sa jedná sú mokrade rastú tam bambusy teda nemá vysokú hodnotu.ďakujem za odpoveď.
 5. dobry den prajem potrebujem poradit chcem sa evidovat na urad prace mam dokument o cestnom vyhlaseni podla dohody s byvalym ze bude platit na syna alimenty ktory nam spisal notar .chcem vediet ci dostanem davky ked to nieje sudnou cestou ale dohodou dakujem
 6. Dobrý večer, chcem sa opýtať, PSS dlhujem nejaké peniaze, kde som v zlej finančnej situácii od r. 2013, ale po vzájomnom telefonickom rozhovore som im povedal, že im viem platiť mesačne nižšiu splátku ako oni stanovili, ja som im však posielal až doposiaľ každý mesiac pravidelne tú moju čiastku, ktorú som mohol. Oni ma aj napriek tomu dali na exekúciu, kde teraz exekútor odo mňa pýta ešte viac ako oni. Mali na to právo alebo je exekúcia protizákonná. Ako sa môžem proti tomu brániť. A ešte, aj napriek tomu, že sme spolu s exekútorom, ktorý bol mimoriadne drzý, a povedal som, že som ochotný svoj dlh platiť, a nerobil problémy ručiteľovi, tak aj napriek tomu zablokoval už účet ručiteľovi, je toto jeho konanie ako aj konanie PSS v poriadku - v zmysle zákona? Prosím o radu súrne. DM
 7. garančný fond poisťovateľov- kancelária poisťovateľov

  Dobrý deň,

  mám otázku ohľadom tohoto garančného fondu podľa zákona o pzp, kde v zákone sa píše že ak je niekto poškodený či už krádežou, vandalizmom a páchateľ je neznámy, alebo že niekto nemá uzatvorené pzp tak sa obráti na túto slovenskú kanceláriu poisťovateľov a podľa zákona by mal byť odškodnený z garančného fondu ibaže som sa nedočítal že či záleží na module krytia aké má dotyčný s poisťovňou uzatvorené a či záleží na tom či má kasko a pzp alebo iba pzp, poprosil by som o serióznu odpoveď a čo najskôr.

  Ďakujem

  Jano
 8. dobrý den ,potrebovala by som poradiť,po rodičioch som zdedila nejaké peniaze,z ktorých by som chcela teraz kupíť pozemok a postavitť dom.Chcela by som vedieť,ako by som to mala pravne ošetriť,aby som v buducnosti /rozvod /nemusela manželovi vyplatiť polovicu majetku,kedže to chcem zrealizovať z dedictva...
 9. Dobry vecer chcem sa opytat. Byval u mna byvaly priatel kde mi neplatil najomne ani nic. No zmluvu co som mu dala pidpisat medzi nami ju roztrhal ako mozem spetne dostat od neho najomne jed uz nemam zmluvu no trvale tam stale ma a neviem ci ho mam ist odhlasit z neho ked byval v mojom byte. Viete mi pomoct?
 10. -
Odkazy od 1 po 10 z 68celkove
právnik-probono

Základné informácie

právnik-probono
Kto som?:
V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis.
Odkiaľ som:
Bratislava
Záujmy:
turistika, bicykel, tenis, PC a pekné ženy :)
Zamestnanie - predvolené:
právnik
Krajina:
SK

Štatistika


Spolu príspevkov
Spolu príspevkov
379
Príspevkov na deň
0.13
Odkazy a pochvaly
Počet odkazov
68
Ostatné odkazy
17.04.20 13:22
Všeobecné informácie
Posledná návšteva
09.12.15 20:40
Členom od
03.07.14

2 Priatelia

 1. AmmiS AmmiS je offline (nepripojený)

  AmmiS
 2. Richard Richard je offline (nepripojený)

  Administrator

  Richard
Priatelia od 1 do 2 z 2