Zavrieť

Porady

Ma narok na polovicu bytu?

Dobry den, mam otazku s ktorou si neviem rady. Moja mama sa ide rozvadzat s manzelom, ktory ju podvadza a psychicky ju tyra. Ide o to, ze byt, v ktorom ziju spolu s maloletym spolocnym synom, je druzstevny byt, ktory moja mama uzivala davno predtym nez spoznala svojo sucasneho manzela, odpracovala za nho roky kym presiel do jej vlastnictva. Smola je v tom, ze do jej vlastnictva byt presiel za nulovu cenu az ked uz bola v manzelstve. Podotykam ze mamin manzel prisiel do toho bytu s jednou taskou, do hotoveho zariadeneho, on sam nic nemal. Na LV je zapisana iba moja mama a je zapisana aj ako vylucny uzivatel bytu, jeho meno nefiguruje nikde. Chcem sa teda opytat, ci aj v takomto pripade ma on narok polovici bytu, resp.vyplatenie. pripadne co sa da urobit preto, aby mu mama nemusela davat nic, aby ho nemusela vyplacat a aby on jednoducho mustel odist tak ako prisiel. Dakujem pekne za kazdu dobru radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak právo na uzavretie zmluvy o nájme družstevného bytu nenadobudli obaja, nestali sa obaja členmi,hoci sa satali v manželstve spoločnými nájomcami (pozri §§ 703-705 obč.z.)..
    Družstevný byt možno previesť do vlastníctva len členovi-družstevníkovi (§ 28 zák. o vlastníctve bytov). Teda byt nenadobudli do bezpodielového spoluvlastníctva manželov.
    Ak mala mama v čase prevodu splatenú anuitu (úver pri výstavbe), teda nič nedoplácali z BSM, nemá manžel ani nárok na finančné vyrovnanie.

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    ivustek, Anik, Zita5, luja5, ivka70, Tweety, Kvaka, maja, Xanti
    9
    haseeri Dakujem velmi pekne, pomohli ste mi.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Všetky veci nadobudnuté počas manželstva sú v BSM, teda aj byt, takže, má nárok na polovicu bytu.
    PS. takže s tým bytom to nie je tak, ako som napísala.
    Neviem, to prečiarknúť, och.
    Naposledy upravil Tweety : 14.08.14 at 12:25
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Nemyslim si.
    Tweety prečo?
    ivka70 Pozri odpoved od Marie27, preciarknut sa da, ak si to preciarnes skopirovane napr. vo Worde a skopirujes uz preciarknute ...tiez s tym mam problem
    alebo zmaz cely prispevok
    Tweety predtým sa to dalo jednoducho mali sme na to funkciu , neviem, prečo nám ju zobrali, dík
    luja5 @Tweety: Ja som tiež mala problém s prečiarknutím, tak som vymazala. A napísala som pod zadanie otázky do komentu, že som vymazala, aby zadávateľka vedela, prečo moja odpoveď "zmizla". Aj inej poraďáčke sa podarilo namiesto prečiarknutia vymazať a tiež dala info...
      zbaliť

    Ma narok na polovicu bytu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.