Zavrieť

Porady

Ľanovy olej

Zdravim, chcem sa opytat. Pred mesiacom som kupil Lanovy olej ( distributor Marianna) v tescu v takej plastovej flaske, krajina povodu Slovensko. Pochuti bol v pohode, nebolo citit ziadnu horcinu.
Dnes som kupil taktiez v tescu Lanovy olej znacky Huile de Lin bio krajina povodu Francuzsko,je o 1 euro drahsi ako predchadzajuci olej a je v sklenenej hranatej flaske. Po chuti je az nezvycajne horky. Tak teraz neviem ci je dobry alebo nie.
Citam som nedavno clanok o lanovom oleji,ze by sa mal s konzumovat do 14 dni od otvorenia. a ze ak je stary lanovy olej tak ma vela horciny v sebe a je velmi karcinogenny. Tak som trochu mimo teraz. Ak mate skusenosti tak piste. dik
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Neviem, ale ľanový olej by mal mať mierne horkastú chuť.... podotýkam MIERNE! Nie horkú, ani bez chuti....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
miros15 miros15

miros15 je offline (nepripojený) miros15

ten prvy olej bol v pohode ale tento je az nenormalne horkasty az príkry.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

reklamuj
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

v plastovej fľaše by som olej na "užívanie"nikdy nekúpila..
..a iba lisovaný za studena....
1 0
miros15 miros15

miros15 je offline (nepripojený) miros15

ved je lisovany za studena ten v tej plastovej flase a chutil dobre
0 0
miros15 miros15

miros15 je offline (nepripojený) miros15

kukucka
da sa to vazne reklamovat? alebo spravim idiota zo seba v obchode
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Môj ľanový olej po otvorení nebol horký, mal príjemnú chuť, ku koncu cca po 3 týždňoch už aj mierne horkastú, mal by si to reklamovať. Kúpila som v sklenenej fľaštičke, za studena lisovaný.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

miros15
kukucka
da sa to vazne reklamovat? alebo spravim idiota zo seba v obchode
Jasné, ak máš blok z obchodu. Keby nechceli, nech ochutnajú. Predpokladám, že nie si jediný čo ho má horký, pravdepodobne sú všetky rovnaké.
0 0
miros15 miros15

miros15 je offline (nepripojený) miros15

No skusim dnes, uvidim ako pochodim.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Po prvé, tento olej by mal byť po celú dobu chladený aj pri uskladňovaní pred ptvorením a najlepšie v tmavej fľaške. Po otvorení skonzumovať do 2 týždňov. Dobre vylisovaný olej nemá vôbec pachuť ale chuť. Nikdy by som nekupovala po vlastných skúsenostiach olej zo žiadneho marketu, nakoľko som kúpila nechutný v bioobchode od známej značky. Aj keď tam ich majú v chladničke, ale človek nevie, ako sa prepravil do obchodu. Či bol po ceste chladený.
Ak bývaš v BA, tak kupuj si ho tu, robí ho sám, hneď ho chladí a prináša k sebe na pracovisko v termoboxe a beží s ním hneď do chladničky. Chuť fantastická. Závidia nám ho i v CZ, berú viac kusov a skladujú v mrazničke, nič sa mu nestane. Jedine tu máš istotu, že bude mať požadované liečivé účinky. Dodáva ho už pár rokov aj do obchodov po SK a on si určite postráži i cestu distribúcie a skladovania v obchodoch.
http://www.centrumctm.sk/produkty/ol...ne-za-studena/
http://www.centrumctm.sk/predajne-miesta/ po Slovensku
0 0
miros15 miros15

miros15 je offline (nepripojený) miros15

korela
no niesom z Ba a aj keby som ho objednal od neho tak ho prepravna sluzba urcite nebude prepravovat v chladiacom boxe.
0 0
miros15 miros15

miros15 je offline (nepripojený) miros15

kukucka
vratili mi peniaze bez reptania
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

miros15
korela
no niesom z Ba a aj keby som ho objednal od neho tak ho prepravna sluzba urcite nebude prepravovat v chladiacom boxe.
Ako niekto môže tvrdiť niečo, ak sa na to nespýtal. To nechápem. Veď sa najprv informujem, potom sa rozhodnem a nevytváram si zbytočné dedukcie.
Dala som ti link, kde sú predajné miesta na Slovensku, kam ich dodáva. Ak bývaš blízko nich alebo i ďalej, predovšetkým t e b e sa oplatí zakúpiť termobox a zakúpiť si hoci i väčšie množstvo a uskladniť si ho v mrazničke.
http://www.centrumctm.sk/predajne-miesta/ po Slovensku
Komu ak nie tebe by na tom malo záležať. Ale kupovať si v Tescu ľanový olej, to sú fakt vyhodené peniaze a poškodzovanie zdravia. Tak na pánty.
Lepší olej nedostaneš v strednej Európe nikde.
Že ti vrátili peniaze je fajn. Koľko stál? Množstvo?
0 0
miros15 miros15

miros15 je offline (nepripojený) miros15

korela
v podstate mas pravdu. je zbytocne vytvarat nejake dedukcie dopredu
do zvolena to mam blizsie ako do Ba. dik za stranku
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Ludia poradte mi:

v piatok som Bola v bio obchode kam chodim a mali tam novy lanovy olej-svoju znacku,250 ml bol za uvadzaciu cenu nieco okolo 3 eura.
vzala som si teda flasticku z chladnicky a podho ze platit-pri pokladni ma vsak zarazilo,ze tam stal box plny nalozeny tymto olejom-nie v chladnicke!!!!!!!!!
pytam sa predavacky,akoto ze ho maju len tak,ved sa pokazi...
ona na to,ze ano lanovy olej ma bytv chlade,ale az po otvoreni.pred otvorenim nemusi-nic sa mu nestane.
podotykam ze vzdy a vsetky ine znacky ktore som v romto obchode kupovala boli v chlednicke.a boli dobre.
olej som nakoniec vratila do chladnicky,pretoze nikdy sa nevie kde bol pred tym....
co myslite,je postup v obchode spravny,alebo musi ten olej byt vzdy,aj ako novy v chladnicke.
volakedy som si kupila taky olej z regala,nechladeny v normalnom markete,a veru bol hnusny,stiplavy....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

osky
Ludia poradte mi:

v piatok som Bola v bio obchode kam chodim a mali tam novy lanovy olej-svoju znacku,250 ml bol za uvadzaciu cenu nieco okolo 3 eura.
vzala som si teda flasticku z chladnicky a podho ze platit-pri pokladni ma vsak zarazilo,ze tam stal box plny nalozeny tymto olejom-nie v chladnicke!!!!!!!!!
pytam sa predavacky,akoto ze ho maju len tak,ved sa pokazi...
ona na to,ze ano lanovy olej ma bytv chlade,ale az po otvoreni.pred otvorenim nemusi-nic sa mu nestane.
podotykam ze vzdy a vsetky ine znacky ktore som v romto obchode kupovala boli v chlednicke.a boli dobre.
olej som nakoniec vratila do chladnicky,pretoze nikdy sa nevie kde bol pred tym....
co myslite,je postup v obchode spravny,alebo musi ten olej byt vzdy,aj ako novy v chladnicke.
volakedy som si kupila taky olej z regala,nechladeny v normalnom markete,a veru bol hnusny,stiplavy....
Katarína Subotić (27.05.2014 23:30) Odpovedať
Citácia Neznámy: Mohli by ste tu prosím vysvetliť, toto: v Dm drogériách v Rakúsku aj na Slovensku predávalú oleje, ľanový, konopny, sezamový, olivový, v balení 500ml. Na týchto olejoch je dátum spotreby, napríklad, 05-2015.! Nie je tam vyznačený dátum výroby. Oleje nie sú skladované v chlade, ale bežne v regáloch.Vyrobené boli v Kazachstane. Sú tieto oleje škodlivé? Alebo?? Tak isto aj v lekárňach majú oleje, síce v menšom balení, ale tiež sú bežne v regáloch. Tak ako je to vlastne s olejmi, kúpila som si ľanový olej v DM drogerii v Košiciach a bojím sa ho používať. Alebo sú tieto oleje na iný účel?ďakujem


No s ľanovým olejom ktorý stál na regáli a nie v chladničke sa s vysokou pravdepodobnosťou už len môže konzervovať drevo. Ľanový jednoznačne patrí do chladničky. Konopný vydrží trocha viac ale aj ten by mal byť v chladničke. Olivový olej je tiež lepšie skladovať v chlade a tme, ale nemusí to byť chladnička, stačí špajza. Najstabilnejší z rastlinných olejov je kokosový olej, ten je dokonca po väčšinu roku u nás v tuhom stave. V podstate čím rastlinný olej obsahuje viac nenasýtených tukov, tým sa rýchlejšie kazí. Teda by mal byť v chladničke. Samozrejme je dôležitý obsah aj ďalších látok ako napr. vitamíny a aj od toho sa ďalej odvíja trvanlivosť. S pozdravom KS
http://www.centrumctm.sk/objects/pro...hp?id=44#k-320 diskusia

, má iné zloženie, je prírodne stabilizovaný, nemusí byť v chlade na videu okolo 58 min a ďalej
Z ich stránky
Re: rozdiel medzi ľanovým olejom s lignanmi a extra ľanovým olejom Camelina sativa
Katarína Barthová (22.05.2013 23:28) Odpovedať
Dobrý deň prajem, zaujímalo by ma aký je rozdiel medzi ľanovým olejom s lignanmi a extra ľanovým olejom Camelina sativa?Dakujem Hlavný rozdiel v tom, že extra ľanový olej sa vyznačuje vysokým obsahom vitamínu E, ktorý tento olej robí stabilný. Takže jeho vlastnosťou navyše od ľanového oleja je, že extra ľanový olej je stabilný a nemusíte ho uchovávať v chladničke.
Re: obsah lignanov
Katarína Barthová (13.06.2013 23:53) Odpovedať
Citácia Neznámy: Dobrý deň,naj extra ľanový olej Camelina sativa obsahuje lignany? Musí sa po otvorení uchovávať v chladničke?Ďakujem. Lignanov obsahuje málo. Po otvorení sa nemusí skladovať v chladničke, lebo je stabilný vďaka vysokému obsahu vitamínu E.



doba spotreby
Iva (25.11.2013 10:16) Odpovedať
Prosím vás,pri tomto extra ľan.oleji je tiež doba spotreby po otvorení 2 týždne?ďakujem
Re: doba spotreby
Katarína Subotic (27.11.2013 23:21) Odpovedať
Dobrý deň Iva, extra ľan je treba po otvorení spotrebovať dovtedy, dokým sa nezmení chuť. Pokojne ho môžete mať otvorený aj dlhšiu dobu ako 2 týždne a nemusí byť v chladničke.
http://www.centrumctm.sk/objects/pro...hp?id=44#k-320
Osky, ten olej čo si kupovala, choď sa pozrieť ešte raz na neho, ak nemajú web, aké je tam zloženie. Podľa toho sa rozhodneš. Ale doma ho môžeš i tak mať v chladničke.
Ide stále o ľanový olej, avšak s iným zložením. Sú to dva druhy. Ak je to tak, mohli ti predavačky vysvetliť. A keďže iné zloženie, tak i iný vplyv na organizmus.
Všetky oleje http://www.centrumctm.sk/produkty/ol...ne-za-studena/
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

no teda,o Tom extra lanovom pocujem prvy raz-a to zu mam toho nastuovaneho hodne.....clovek sa furt cosi uci.
neviem ci tam bude take podrobne zlozenie,ale pojdem to este omrknut.vdaka za cenne prispevky
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať