Zavrieť

Porady

Môžem takéto zemiaky jesť?

Dnes som vykopal pár kopčekov zemiakov a na šľaktrafenie nezodpovedajú norme EÚ, nebudem mať opletačky keď ich nehodím do kompostu? :
krumple_142220.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Ty vtipálku, sú krásne....absolútne vhodné na šalát....:-)

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    mozno keby si ich skusil nejak ostruhat, aby mali presne pozadovane rozmery, tak Ti to hadam Brussells prepaci . Ale Jahnatek neviem, neviem
    Bernadete no šak to keď to nebude splňať normu tak možno aj pomreme hladom, ale svine sa budú mať dobre, keď všetko skonči v odpade.....

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ja by som to radšej zmazala - nastúpi NAKA
    NAKA PPZ vykonáva za využitia spravodajských metód operatívno-pátraciu činnosť, získava, zhromažďuje, vyhodnocuje a analyzuje informácie vzťahujúce sa na odhaľovanie, dokumentovanie, vyšetrovanie a zisťovanie páchateľov v jeho pôsobnosti; pri vykonávaní zákrokov smerujúcich k zadržaniu a realizovaniu páchateľov trestnej činnosti využíva vlastnú zásahovú jednotku, úzko spolupracuje s Útvarom osobitného určenia, Pohotovostnými policajnými útvarmi, Odborom špeciálnej ochrany a Jednotkou služobných zákrokov FR SR.
    Excise Duty A kedy robia?
    Peggynka Furt

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Môžeš.
    Ale pýtaš sa na zemiaky a nafotil si krumple... Z toho môže byť problém, lebo Ti to nekorešponduje... Obchodný názov, krajina pôvodu, varný typ A, B, C... Radšej ich rýchlo zjedz...
    Naposledy upravil Oliwa : 18.08.14 at 16:03

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Pre istotu pošli Barozovi, ale nie sú to hríby, po tých sa čaká, inkubačná doba ...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ....táto téma je silne provokačná....od začiatku ako som tu zazrela tieto zemiačky si predstavujem z nich vianočný majonezák....

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Hádam by bolo treba začať tým, či sú vôbec z certifikovaného semena...v tomto prípade sadiva

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    To že si sa verejne priznal, môže byť poľahčujúca okolnosť a dostaneš pokutu na dolnej hranici

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Dnes som vykopal pár kopčekov zemiakov a na šľaktrafenie nezodpovedajú norme EÚ, nebudem mať opletačky keď ich nehodím do kompostu?
    Dnes, to bolo v sobotu 16.08.14.
    Otázku by som teraz dal inak, lebo dnes je pondelok 18.8.2014.
    Si si istý, že ešte nejaké kopčeky z tých zemiakov máš? Bol si na kontrole? Ide totiž o to, že nedeľu poniektorí zlodeji nesvätia.
    Peggynka Týý brďo,také nervy mám z toho...Od včera tu nebol nahlásiť,veruže máš ciťáka

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    aj tak je to invázna plodina z Ameriky, nemá tu čo robiť...

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Ak si ich nestriekal herbicídmi a pesticídmi, mohlo by Ti zaškodiť. Predsa len sme na určitú dávku chémie v strave zvyknutí. Mohol by z toho byť vážny absťák. Radšej to neriskuj.
    Antea tvoje sa aspoň približujú norme, ale čo ja s tými mojimi skoro polkilovými a ešte k tomu vypestovanými pod senoslamou?

    J500j je offline (nepripojený) J500j

    J500j
    Neviem čo tým pisatel myslel. Medzi zobrazenými zemiekmi sa objavujú aj niektoré nazelenalé. Ku tomu len toľko. Zemiaky pestujem každý rok. Každoročne sa pri kopaní a vyorávaní objavujú nazelenalé jedince - od svetla a slnka, ktoré boli slabo ohrnuté. Ak sú medzi nimi naozaj aj také,tak tie neodporúčam jesť. Nekonzumujeme ich. U nás sa vyhadzujú do hnoja. Tak to robili vždy aj naši predkovia. Prečo sa neodporúčajú jesť nazelenalé zemiaky si stačí vygúgliť.


    http://www.pluska.sk/izahradkar/uzit...e-zemiaky.html

    Z článku:
    Zelené hluzy
    .................................................
    "Čo je ale najdôležitejšie v týchto zemiakoch je zvýšený obsah solanínu, ktorý je jedovatý a preto sa neodporúča konzum takto postihnutých hľúz."
    Naposledy upravil J500j : 21.08.14 at 11:51
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evuš ..bolo to myslené "žartom" kvôli EU.... zelené zemiaky neje asi nik :-)
    Gapo Supersprávne pochopené...
    Gapo Iste že rozumiem čo je solanín aj to kde sa môže vyskytovať, ale farbocit mám v poriadku a ny tých zemiakoch nieje ani skvrnka nazelenalá, čo sa možno tak zdá je nie dobre umyté.
    Ktovie prečo jedia ľudia nakladané zelené paradajky a ktovie prečo sa predávajú paradajky nie celkom červené?
    Solanín je prirodzene obsiahnutý v zemiakoch, tiež paradajkách a paprike. Normálny obsah solanínu v zemiakov je 2 až 10 miligramov na sto gramov. Nezrelé, alebo vyklíčené zemiaky obsahujú 60-70 miligramov/ 100gramov. V šupke je 30 miligramov/ 100 gramov a v klíčkoch dokonca 500 miligramov na 100 gramov. Zrelé paradajky obsahujú 4 miligramy, nezrelé 7 miligramov/100 gramov, paprika pod 3 miligramy.
    "Toxická dávka je 300 miligramov. Teda, aby sa človek priotrávil, musel by zjesť pol kilogramu nezrelých či naklíčených zemiakov, štyri kilogramy nezrelých paradajok a desať kilogramov papriky."
    Anika61 No nikdy by som si nepomyslela,ze budem revat od smiechu na temu zemiaky…tak diky vam,najlepsia cast dna pri citani vasich komentarov(skoro som si cvr…)
    Anika61 No ak sa ti nezdaju,myslim zemiaky-posli mne…haha
    Gapo Mne sa zdajú a som rád že z toho odpadu čo som zasadil vyrástli takéto.
    sito Tak Tebe, Gapo sa zdajú, či nezdajú?! Že odpad?! Však vieš, čo si nasadil, na čo si sa vy...., pohnojil! Len svoje budeš jesť a vieš aké. Z Európy, tiež, že aké sú? EURÓPSKE, európske, vieš hovno, aké hovno ich pohnojilo.

    Len si ich dopraj a dlho si ich užívaj.

    Že vraj? Slovenská múdrosť, gazdovská?

    Ak sa na roľu nevyserieš, roľa sa vyserie na Teba.

    Do kolečka dokola!
    Gapo Hahaha sito dobréééé. Pekný víkend!
    sito Aj Tebe, aj Tebe Gapo! Sice už len zbytok, ale aj to po ňom. A nezabudnina tie erterple.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.