Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    "Moze urobit prepis domu jeden, aby dvaja o tom nevedeli ?
    standokan, Dnes 19:59"

    Urcite moze, kazdy tyzden niekto niekde prepisuje dom a urcite o tom nevies ani ty ani ja

    Pokial nedoplnis otazku, lepsiu odpoved ani necakaj.
    kopretinka

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    Ak máte na mysli to, že sú spoluvlastníci traja a jeden z nich sa rozhodne predať nehnuteľnosť (alebo darovať), tak nemôže. Návrh na vklad do katastra a zmluvu o prevode musia podpísať všetci spoluvlastníci. A pred tým, ako sa tak aj rozhodne, musí ostatným spoluvlastníkom umožniť prednostne odkúpiť svoj podiel, ktorý sa rozhodol previesť. Pokiaľ ten, čo prepisuje je výlučným vlastníkom (v podiely 1/1) tak môže.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Koľkí na SK ani nevedia,že sa niečo s ich majetkami udialo Viď "bytová mafia".V tomto štáte je problém zaviesť overovanie zmeny u majiteľa za tie poplatky,ktoré štátu platíme Na všetko,čo ľudia dokážu vymyslieť,sú zákony krátke a ešte keď k tomu pomáhajú ľudia,ktorí by to mali strážiť...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ivka70Urcite moze, kazdy tyzden niekto niekde prepisuje dom a urcite o tom nevies ani ty ani ja

    Pokial nedoplnis otazku, lepsiu odpoved ani necakaj.
    Rozširujem ivku :
    - prepis urobí jeden
    - nebudú o tom vedieť 2 (miliony na Slovensku / miliardy vo svete)

    ALE AK SI MYSLEL SPOLUVLASTNÍKOV, TAK SOTVA (AJ TO ŤAŽKO :d )

    Len čo potom, ak sa tí dvaja nevediaci dozvedia, že došlo k prepisu... lebo aj také už sa na Slovensku stalo.
    Ono ten prepis urobí jeden, ale ak tí dvaja tomu jednému rozbijú ciferník, natrhnú riť, zavesia do prievanu, pošlú na traumačku...a podobne.
    Lebo ja by som sa teda určite nejako pokonal...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Ani toto robiť nemusia.... jeden napíše návrh, druhý zapíše - bo možno pri koryte sedí.... na úrade... štempeľ má..... lóve za to dostane..... bokom.....
    buchač Dušan

    Dostal som dve užitočné ohodnotenia....

    Mám dojem, že sa realizovali jedinci, ktorí už prepísali ( ojesexovali rodinu ) podobným spôsobom ten dom.
    Takže sa dá povedať, že by im bolo potrebné natrhnúť ritku a zavesiť do prievanu.... : D
    misoft Všimol som si - si hviezda
      zbaliť

    Moze urobit prepis domu jeden, aby dvaja o tom nevedeli ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.