Zavrieť

Porady

VS dodávateľskej fa a úhrada dodávateľskej fa pod číslom fa

Poprosím o poradenie ohľadne vystavenej dodávateľ. fa číslo dokladu NM14 109, VS: 109 a úhrada na prijatej platbe v hotovosti z ERP úhrada NM14 109.
Ja keď nahrám dodávateľ. fa s VS: 109 a dám si úhradu cez pokladňu, uhradím ju s týmto VS, ale na doklade majú úhrada NM14 109 (číslo faktúry)-ako mám túto faktúru potom uhrádzať v účtovníctve, aby to bolo OK? Mne to zaznamená práve, že bola uhradená pod tým VS. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    je to ÚPLNE jedno - ty to musíš manuálne spárovať...... to ak ti dodávateľ alebo odberateľ preklepne nejakú číslicu, tak nemáš uhradenú faktúru?
    maped OK ďakujem.
    Tak nemusím brať ohľad na to že si zadali v ERP úhrada číslo fa a ja to mám uhradené výberom variabilného symbolu tejto fa. Chápem to správne?
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Zasa "premyslené" číslovanie dokladov dodávateľov. Fa nájdeš v záväzkoch a uhradíš. Ako píše Jarka.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Ja keď nahrám dodávateľ. fa s VS: 109

    Tomuto nerozumiem. Eviduješ aj číslo faktúry, aj variabilný symbol?
    Číslo faktúry je NM14 109 (toto číslo ide aj do KV), pod týmto číslom ju eviduješ v záväzkoch, potom nie je rozdiel medzi číslom faktúry, ktoré máš v evidencii, a číslo faktúry na bloku z ERP.
    maped áno, v učte mám fa číslo: t.j. moje poradové číslo dodávateľ.fa, označenie dokladu to je číslo fa-to smeruje do KV a VS. Uvádzajú sa tam tri údaje. Úhrada môže nastať výberom podľa poradového čísla v učte alebo podľa VS. Aspoň ja to takto mám v mojom softe.

    VS dodávateľskej fa a úhrada dodávateľskej fa pod číslom fa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.