Zavrieť

Porady

ukončenie pracovnej zmluvy na dobu určitú

dobrý večer, potreboval by som radu, mám uzatvorenú pracovnú zmluvu na dobu určitú do 31.8.2014 a chcem ju ukončiť, v zmluve je však uvedené že "ak sa zmluvné strany nedohodnú 30dní pred termínom " tak sa zmluva predlžuje o ďalší rok, nie je tam však napísané že to musí byť písomne, dá sa považovať za takúto dohodu aj ústne oznámenie že nechcem už pokračovať ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anton novakďakujem, ale ak mi zmluva končí 31.8.2014 musím dávať výpoveď alebo sa pracovný pomer končí automaticky

    Ak nedôjde k predlženiu PZ, PP na dobu určitú končí dátumom doby určitej, teda 31.8. Tu nie je potrebné dávať výpoveď ani končiť Dohodou.

    §59 ZP
    (2) Pracovný pomer dohodnutý na určitú dobu sa skončí uplynutím dohodnutej doby.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...2014-a.html#42
    v zákonníku práce nikde nie je uvedená formulka "ak sa zmluvné strany nedohodnú 30dní pred termínom" .
    Toto sa používa v zmluvách napr.s mob.operátorom alebo poskytovateľom internetu.....ale v prac.zmluve??
    anton novak ďakujem, ale ak mi zmluva končí 31.8.2014 musím dávať výpoveď alebo sa pracovný pomer končí automaticky
    kopretinka pracovný pomer sa končí automatickyy
    kopretinka 20.08.14 20:49 priradil do Porady
    kopretinka 20.08.14 20:48 priradil do Porady
    kopretinka 20.08.14 20:47 priradil do Porady

    ukončenie pracovnej zmluvy na dobu určitú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.