Zavrieť

Porady

Výpis z daňového priznania

Po prvýkrát som podávala daň. priznanie "B" a mám povinnosť podať do poisťovní aj výpis z daň. priznania. Nemám s tým skúsenosi a preto by som Vás chcela poprosiť o radu, či si to mám vypísať sama, či to nejako overuje daňový úrad pečiatkou alebo nie ? V prípade, že mám príjem zo sprostredkovania,ktoré nie je živnosťou, mám začiarknuť aj účtovanie v sústave ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    fipina
    Po prvýkrát som podávala daň. priznanie "B" a mám povinnosť podať do poisťovní aj výpis z daň. priznania. Nemám s tým skúsenosi a preto by som Vás chcela poprosiť o radu, či si to mám vypísať sama, či to nejako overuje daňový úrad pečiatkou alebo nie ? V prípade, že mám príjem zo sprostredkovania,ktoré nie je živnosťou, mám začiarknuť aj účtovanie v sústave ?
    Vypisuješ sama.

    DÚ neoveruje - je to Tvoje vyhlásenie,kde podpisom potvrdíš,
    že uvedené údaje sú pravdivé.

    Príjmy rozčleň a do r.8 uveď príjmy zo sprostredkovania -kvoli
    odvodovej povinnosti / zober si so sebou zmluvu,kde je uvedený
    §, podľa ktorého vykonávaš sprostredkovanie-niekde ju vyžadujú./

    Označ v akej sústave si účtovala
    Naposledy upravil Melnick : 20.04.06 at 09:15 Dôvod: Nesprávne uvedený riadok "Výpisu..." uvedený r.6 -po oprave r.8

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Na tlačive je riadok 08 - príjmy z činnosti sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou - nemá to byť tento riadok ? (v DP som príjem vpísala práve tu).

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    fipina
    Na tlačive je riadok 08 - príjmy z činnosti sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou - nemá to byť tento riadok ? (v DP som príjem vpísala práve tu).
    Práca chvatná ,málo platná. Opravila som sa v predchádzajúcom príspevku

    Výpis z daňového priznania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.