Zavrieť

Porady

Výhody a nevýhody staršej, resp. novšej ready made s.r.o.?

Dobrý deň,
chcem kúpiť ready made s.r.o. a mám 2 ponuky, kde jedna má 2 roky a druhá jeden mesiac, pri čom tá novšia je o niečo lacnejšia. Viete mi poradiť, aké sú výhody resp. nevýhody veku s.r.o.? U novšej mám asi väčšiu istotu, že by tam nemali byť žiadne podlžnosti z minulosti. U staršej by zas mohol mať vek výhodu, že staršia firma pôsobí dôveryhodnejšie (otázne je ale, že ktorý zákazník v eshope by si niečo také overoval :-) ). Sú tam aj iné rozdiely?
Ďakujem za odpovede :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    M K je offline (nepripojený) M K

    M K
    Ja by som bral tu mladsiu. Mensia historia kupovanej spolocnosti, mensie riziko „starych“ zavazkov a mensia starost kontrolovanim, ci si spolocnost splnila za tie 2 roky vsetky povinnosti, ktore ma. Napriklad, spolocnost ma kazdy rok ukladat do zbierky listin/ registra uctovnych zavierok uctovnu zavierku. Ak spolocnost nesplni povinnost ulozit do zbierky listin individualnu uctovnu zavierku za najmenej dve uctovne obdobia nasledujuce po sebe moze sud za stanovenych podmienok rozhodnut o jej zruseni (§ 68 ods. 6 Obchodneho zakonnika).

    Jedina (drobna) vyhoda starsej ready-made spolocnosti mi pride v tom, ze uz bude mat zrejme registraciu na dan z prijmov PO. U mesacnej spolocnosti tato registracia este nemusi byt (resp. moze este prebiehat) – kazdopadne tato reg. byva max. do 30 dni. Vyhoda starsej spolocnosti by bola zrejme len v DPH registracii. Kazdpodane ak ide o ready-made tak tato uvaha je zrejme bezpredmetna.

    A co sa tyka veku spolocnosti a doveryhodnosti, nemyslim si, ze by zakaznik povazoval za doveryhodnejsiu starsiu spolocnost. Ak by si zakaznik kazdopadne kontroloval na OR SR vek spolocnosti, vie z vypisu zistit, ze v spolocnosti sa len nedavno menil spolocnik/ spolocnici a zrejme logicky aj konatel. Cize aj keby mala spolocnost 2 roky, uvidi, ze od odna X ma tak ci onak komplet nove organy – spolocnik/ spolocnici, konatel.
    Jaronimo Tiež som si uvedomil, že tá novšia by bola prvý rok ešte oslobodená od "daňovej licencie" 480€, čo tá staršia už asi nebude. Je to tak?

    Výhody a nevýhody staršej, resp. novšej ready made s.r.o.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.