Zavrieť

Porady

e-shop - fakturacia a DPH pri dodani tovaru bezodplatne, za znizenu cenu a doprava zdarma??

Dobry den,

potrebovala by som poradit v nasledujucej situacii. E-shop s tovarom, sucastou je vernostny program odmenovania zakaznikov,ktori pri urcitych aktivitach su odmenovani bodmi, ktore mozu pouzit na uhradu - uplnu alebo ciastocnu - za tovar. Ako spravne fakturovat DPH v uvedenych pripadoch? ak zakaznik bude mat zabieranych dostatok bodov a nemusi uhradit nic za tovar ani za kuriera ako bude vyzerat faktura a co ma najma zaujima sme povinni odviest DPH?co bude zakladom dane? ja predpokladam, ze nejde o zlavu ale tie "body" su protihodnotou, cize odvedieme DPH z "normalnej"ceny tovaru. Ako mam vsak postupovat pri uctovani ked mi vznikne voci zakaznikovi pohladavka, ako juzrusim?budem vdacna za kazdy dotaz a radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa mňa tie body nie sú protihodnotou.
    Celé je to o tom, čo máš v obchodných podmienkach, ale podľa mňa ide o formu uplatnenia zľavy (výmenou za body je tovar ako forma zľavy).
    Nakoľko predajná cen aje nula, DPH = 0.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    7kraska najskor som aj ja tak uvazovala a myslela som si, ze pojde o §22 odsek 4 lenze v komentari k tomuto § sa pisalo o dodani tovaru bezodplatne, cize by sa mala odviest DPH lenze nerozumiem teda ci je nejaky rozdiel medzi 100% zlavou a dodanim tovaru bezodplatne....na dotaz mi financna sprava opisala len zakon co si aj sama dokazem precitat a dodali k tomu, ze "bezodplatne dodany tovar je predmeton dane len vtedy, ak ide o tovar pri kupe ktoreho si platitel dane odpictal DPH na vstupe, ak sa nepozaduje dodavatel od odberatela protihodnotu potom sa jedna o bezodplatne (100 % zlava)...tak teda neviem ako :/
    KEJKA zistila som, že moja odpoved je duplicitne zverejnená, tak som to vymazala a zrejme aj s tvojim komentárom. pardon.
    7kraska ok v pohode
      zbaliť

    e-shop - fakturacia a DPH pri dodani tovaru bezodplatne, za znizenu cenu a doprava zdarma??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.