Zavrieť

Porady

Dá sa prepísať byt ak hrozí exekúzia?

Otcovi hrozí o týždeň exekúcia, pretože musí vyplatiť mojej mame peniaze a keďže je na dôchodku jediné, čo má je byt. Je to 17 500 tisíc a byt nestíha už predať, snažil sa to predať za 35 000 tisíc, postupne za menej, ale nedokáže to predať a mama nie je ochotná komunikovať. Byt chce prepísať na mňa, je to možné keďže je táto nehnuteľnosť pod súdnym konaním?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nie,slo by o podvod a poskodzovanie veritela.
    Viac si precitaj v prilozenom linku

    http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/...vne-ukony.html
    Naposledy upravil arizona : 28.08.14 at 18:06
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kvetinka.2 Ďakujem za odpoveď. Ako sa dá teda otcovi pomôcť keďže byt už nestíha predať a má len týždeň. Snažil sa ho predať 3 mesiace a nepodarilo sa mu to, realitka mu dá najviac 25 000 a povedala mu, že viac mu nikto za ten byt nedá, problém je, že bol ohodnotený za viac a "polovicu" 17 500 musí dať mame už čoskoro. On však nemá nič.
    arizona Tato situacia nevznikla ani za mesiac,ani dva,ci tri...mal to riesit skor. Ale aj byt,ktory zablokuje exekutor sa da predat.Ked sa najde kupec, treba komunikovat s exekutorom,on vam vysvetli postup. Zvacsa sa to robi tak, ze sa do zmluvy zada klauzula, ze dlzna ciastka ide exekutorovi,on uvolni plombu a zbytok penazi dostane predavajuci. Alebo mozes urobit , ze si vezmes pozicku a otcovu dlzobu vyplatis,aby neprisiel o byt. On ti za odplatu moze prepisat napr.polovicu bytu,aby si nebola skodna...
    kvetinka.2 Ďakujem za odpoveď. Jednu pôžičku som už mala, ale omnoho menšiu, študentskú. Vtedy mi bol otec ako ručiteľ. Tú musím začať splácať, keď dokončím štúdium (ešte 2 roky), keďže študujem, peniaze žiadne nemám a nemala by som to z čoho splácať a nemal by mi kto ručiť... Rodičia poberajú malé dôchodky a ja sa živím zo sociálneho štipendia a malých brigád.
      zbaliť

    Dá sa prepísať byt ak hrozí exekúzia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.