Zavrieť

Porady

Odpis pohľadávky

Príjemný upršaný deň,
poraďte prosím kde získam uznesenie súdu o tom, že súd zamietol návrh na vyhlásenie konkurzu na nášho dlžníka. Chcem odpísať pohľadávku a potrebujem k tomu nejaký doklad.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    AK SI DAS VYHLADAVANIE V OR PODLA IčO, UPLNY VYPIS, NAJDES čISLO UZNESENIA KTORýM BOL ZAMIETNUTY KONKURZ. JE TO ISTA INFORMACIA Z OR ZE KONKURZ BOL ZAMIETNUTY. JE TAM NAPISANE AJ CISLO UZNESENIA, POTOM AK CHCES UZNESENIE TAK NA PRISLUSNOM SUDE TREBA SKUSIT.

    Matísek je offline (nepripojený) Matísek

    Matísek
    Ahojte, ja by som potrebovala vedieť akou formou si môžem prihlásiť pohľadávky pri konkurze?

    mariannak je offline (nepripojený) mariannak

    mariannak
    Pohľadávku si môžeš prihlásiť podaním prihlášky na príslušný krajský súd, ktorý vedie konkurzné konanie. V prihláške musíš uviesť svoje identifikačné údaje, t.j. veriteľa, údaje úpadcu, čiže dĺžnika, sp.zn. konkurzného konania a adresovať to príslušnému krajskému súdu.V prihláške uvedieš z akého titulu vznikla pohľadávka, vyčísliť dlžnú sumu (úroky si môžeš uplatňovať len do vyhlásenia konkurzu) a triedu prihlásenia, a ak je pohľadávaka zabezpečená záložným právom, tak požadovať oddelené uspokojenie a ešte ďalšie okolnosti pohľadávky. K listu priložiť dôkazy, t.j. napr. faktúru, zmluvu, atď. Prihlášku podať dvojmo na KS a môžeš to poslať aj SKP na vedomie.

    lenicka19 je offline (nepripojený) lenicka19

    lenicka19
    V roku 2003 bolo vydané rozhodnutie z najvyššieho súdu, že pohľadávka, ktorej výška je viac ako 100 000,- a splatná v júli 1998 je nevymožiteľná. K tejto pohľadávke neboli tvorené opravné položky. Ako by sa dala táto pohľadávka odpísať v tomto roku 2007? Aký mám dodržať postup - mám vytvoriť opravné položky v tomto roku na celú výšku pohľadávky a potom ju odpísať ako daňovo uznaný náklad, alebo ju odpísať ako daňovo neuznaný náklad?
    Naposledy upravil lenicka19 : 24.01.07 at 06:26

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.