Zavrieť

Porady

uprava pracovneho casu

zaujima ma ci sa da upravit pracovny cas, som slobodna matka 3,5 rocneho syna, do prace som nastupila minuly rok v septembri do nocnych smien, aj vikendy, sviatky a pod. medzicasom sa nocne zrusili a ja som zacala chodit na ranne smeny, kde mi nadriadeny vysiel v ustrety, medzicasom ma preradili na ine oddelenie, kde tiez chodim iba na ranne smeny, ale aj cez vikendy, sviatky a podobne, prevadza je od 6.00 - 22.00 hod, zatial som to neriesila, hlavne som sa bala, aby ma neprepustili, cakam na predlzenie zmluvy na dobu neurcitu a potom by som si chcela poziadat o zmenu pracovneho casu, iba ranne smeny, ziadne sviatky a vikendy podobne, preto ma zaujima ci zakonnik prace upravuje nejako aj tieto veci pre pracujuce slobodne matky starajuce sa o malolete dieta a ci mi moze nariadit, aby som chodila do prace aj v sobotu a nedelu a sviatky, dakujem pekne za uvedenie do problematiky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zákonník prace umožňuje rodičovi starajuceho sa o dieťa do 15 rokov požiadať o úpravu pracovného času. Zamestnávatel tejto žiadosti musí vyhovieť, ak mu to povoľuje prevádzka na pracovisku ako taká.
    Posúdiť toto sa na základe tebou uvedených údajov na diaľku nedá.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alenka2881 ano to ze musi zamestnavatel vyhoviet, ak mu to prevadzka na pracovisku dovoluje viem, ale co vikendy a sviatky? upravuje aj toto nejako zakonnik prace? nikde som sa nic take nedocitala, vsade je iba to, ze dieta do 15 rokov a ak mu to prevadzka dovoluje, ake udaje mam este uviest, aby sa to dalo posudit aj na dialku? dakujem
    ivka70 ZP hovorí všeobecne o úprave pracovného času, ako si požiadas, tak sa k tomu bude zamestnávatel vyjadrovať. ZP nešpecifikuje špeciálnu úpravu pracovného času pre sviatky či vikendy.
    Upravuje to pri nariadovani nadčasov, čo ale nie je tento prípad.
    alenka2881 tak potom nechapem tu pozitivnu diskriminaciu na ochranu slobodnych matiek o ktorej hovori ZP, je predsa logicke, ze skolka nieje v sviatky, ani cez vikendy, t.z. ze si to mam specifikovat a uviest to v tej ziadosti, ak som tomu dobre rozumela....a inak dakuejm za info
    ivka70 Je dosť veci, ktoré Zákonník prace slobodným matkám umožňuje nad rámec iných pracovníkov...
      zbaliť

    uprava pracovneho casu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.