Zavrieť

Porady

Lekárska správa

Prosím Vás, nevie mi niekto preložiť túto lekársku správu do hovorovej reči? Už druhý mesiac behám po doktoroch. Aj dnes som bol na ortopédii, doktor maróduje. Neviem sa dostať k tomu, čo mi vlastne je. Noha bolí jak ... a mám prísť o 15 dní.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    máte to zapálené /mazový vačok kĺbu a aj blanu/
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vlado 33 Po úraze kolena mi na pohotovosti aj u odborného ortopéda diagnostikovali roztrhnutie krížového väzu. Podľa správy MR sa to nepotvrdilo ( zadný pofidérny). Veľmi pekne Ďakujem, budem kľudnejší do kontroly.
    lujza.j Poskodenie chrupavky 2-3 st.s tym co sa da robit...ci zle som to precitala...
    Peggynka Artroskopia a potom výživové doplnky na obnovu - ja žuvem medvedíky,dobrá je huspenina,čiže bravčová želatina a agar-agar.
    http://www.pluska.sk/izdravie/budme-...avky-klby.html
      zbaliť
    vlado 33 Potreboval by som pokiaľ je to možné niečo presnejšie. Tie odborné diagnózy mám už prečítané. Aj tak Ďakujem

    ladynika je offline (nepripojený) ladynika

    ladynika
    chrupavka je dost poskodena, a roztrhnutie zadneho vazu nie je vylucene...a mas samozrejme aj reakciu nato-zapal a zhrubnutie synovialnej blany a zapal mazovych vackov...ani sa necudujem ze ta to boli...myslim ze ta caka artroskopia-vycistia ti koleno od namrvenej chrupavky a doriesia aj ten vaz-kedze to MR nepreukazala na 100%...nemozes ist nejakemu zastupujucemu ortopedovi? Tak ci tak ta posle do nemocnice...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    panamaus aj tá parciálna ruptúra nevyzerá sympaticky
    ladynika vzdy lepsie parcialna nez totalna :-)
    panamaus A ty budeš asik ten silný optymysta
    vlado 33 Veľmi pekne Ďakujem, za odpoveď. Zase mám o jednu vrásku na tvári viac. Zatiaľ nie som PN, nosím ortézu čo bude asi ďalšia z príčin bolesti.
    ladynika a este k tej chrupavke, mne to doktor vysvetlil tak,ze staci maly uraz alebo poskodenie kolena a prva sa nici chrupavka,zacne sa trusit a tie mikroskopicke ciastocky sa dostanu do celeho kolena a sposobuju zapal mazovych vackov, zapal blany,bakerovu cystu (moj pripad)...a cim viac chodis a koleno zatazujes tym viac sa nici a opotrebuva...mne robili artroskopiu,vyplachli mi koleno,zbrusili chrupavky,odstranili meniskus a zhrubnutu blanu a ostatne sa casom upravilo same...takze netreba cakat...drzim palce:-)
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Zisti,kto zastupuje tvojho ortopéda a choď,veď je to akútne.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vlado 33 Zastupuje ale musím sa postaviť do radu.
    ladynika neda sa objednat na hodinu za poplatok?
    vlado 33 Nie, je to závodný doktor.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.