Zavrieť

Porady

Nevysporiadany pozemok po chatou

Ahojte chystam sa kupit chatu ale ma nevysporiadane pozemky a neviem či mam chatu kupit alebo nie.Ide oto ze v kataster portali podla parceli E sa chata nachadza na dvoch parcelach a počet majitelov tychto parciel je 12!!Ztoho 9 ludi su rocniky 1940 a jeden polovicny vlatsnik je nezstitelny ciže spravcom je SFP .Ta chata tam stoji Už 30 rokov a doteraz to nikto neriesil a ani nikto nic nechcel.Pozemok pod chatou je 41m2..Chata je za super cenu a susedia su moji znamy a maju to na tom istom pozemku a doteraz nemaju ani nemali problem. Len neviem co mam robit co som sa radil s pravnikom hovoril ze maximalne mi mozu vyrubit najomne ale to sa musia dohodnut vsetci vlastnici a iba trhovu cenu najomeho vtej oblasti a za typ pozemku cize orna poda a v extreme mi mozu oplotit chatku a nepustit ma do nej ale je to vlastne les .Inak chata ma vlatsne LV cize je riadne skolaudovana atd.Dakujem vsetkym za pomoc alebo radu.Mam v plane to kupit a v pripade problemov to riesit.Snad to bude ok..
Chobot Kupoval by si čisto iba chatu, alebo ti ponúkli aj nejaký podiel na pozemku? Bol by si aspoň polovičným spoluvlastníkom pozemku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    Normálne by som poradil nekupovať. Nech to vysporiada predávajúci. Samozrejme potom to stúpne na cene.
    Odporúčam uzatvoriť zmluvu o budúcej kúpnej zmluve - BKZ (kamarád nekamarád). Zadefinovať si podmienky čo keď a pod.
    Potom sa pustiť (dal by som to minimálne odborníkom ) do vysporiadania pozemkov. Dnes šikovná geodetická kancelária ponúka komplet servis.
    Ked sa to diatiahne (ak sa to dotiahne) by som pristúpil ku kúpnej zmluve. Budete vedieť čo Vás to už stálo a podobne.
    Keď tio dobre upravíte v prvej zmluve o BKZ, tak kúpnba zmluva bude malina. Objektívne si vymeníte plnenia (vy už budete vedieť čo Vás to stálo) a predávajúci to bude vedieť tiež.

    CIMOM
    fortunka Presne takto... teraz to akurat riesime ale s inym typom nehnutelnosti, kupujucemu sme dali vysporiadat pozemky, dali sme zalohu na zaklade zmluvy o bud.kup.zmluve a cele to trvalo cca 2-3mesiace, teraz sa podpise zmluva a odkupi sa to. Jedna banka potrebuje mat vysporiadane pozemky pod nehnutelnostou na uver (ale ten mozno vy riesit nebudete, ale je jasne preco to pozaduju) a dalsia vec, my ani nemame sajnu kto su ti spoluvlastnici a tento majitel je tam XYZ rokov, tak by mohol aspon priblizne vediet.

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Na našej ulici je záhradkárska osada, v ktorej sú chatky postavené legálne v r.1979. V r.2001 si istý človek vydržal pôdu (ako ornú) na základe prídelovej listiny z r.1948 a doslova vyhnal záhradkárov (uzamkol a volá políciu na každého). Pretože na druhej strane cesty vzniká IBV so všetkými sieťami, má nádej premeniť pozemok na stavebné pre rod.domy.Ľudia tento cirkus nezvládli a zdá sa,že o svoj majetok prišli. Nedostali ani odškodné za stavby a porasty. Jednoducho, ak majiteľ pozemku má dostatočne veľkú drzosť a policajtom sa preukáže právoplatným listom vlastníctva a vy sa nebudete chcieť angažovať v nekonečnom súdnom spore, tak to vzdáte. Radím maximálnu opatrnosť pri kúpe akejkoľvek nehnuteľnosti bez vysporiadania vlastníckych vzťahov.

    Nevysporiadany pozemok po chatou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.