Zavrieť

Porady

Zmena stavebného povolenia

Mám možnosť kúpiť SP na ktorý bolo ešte v roku 2009 vydané povolenie na radovú zástavbu v celej šírke pozemku. Nakoniec sa projekt nezrealizoval/postavené boli len 3 z 8 domov z jednej strany/. Na druhej strane sa nachádza SP o ktorý mám záujem , pozemky z ľavej aj pravej strany sú voľné. Moja otázka znie či je možné požiadať o zmenu stavebného povolenia na samostatne stojací RD? Šírka pozemku je 9 metrov.
Ďakujem za odpoveď.
Nevie mi naozaj nikto poradiť?
Naposledy upravil tomas9999 : 06.09.14 at 20:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    A ako postavíš samostatne stojací rodinný dom na takej šírke? Ak je tam ÚPZ,skús sa opýtať na meste,na čom to krachuje (tie ďalšie pozemky sa nepredali?).
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tomas9999 Ja viem že to nie je práve najvhodnejší pozemok na stavbu, ale pracujem len s tím na čo mám. Sú projekty na stavbu RD aj na užšie pozemky. Samozrejme že by si to vyžadovalo súhlas majiteľov susedných pozemkov ale myslím si že by s tím nemali problém, nakoľko ak by nedovolili oni stavať mne nedovolil by som im to ani ja. Takže v tomto prípade by to bolo o dohode.
    Zvyšné pozemky pozemky sa predali v dobrovoľnej dražbe po spoločnosti ktorá skrachovala.
    Peggynka Over si na meste územný plán zóny.Trošku sa pletieš s tým dovoľovaním stavania,ale nebudem to teraz riešiť.
    tomas9999 V čom sa pletiem ? pls
    Ak je teda v ÚPZ radová zástavba , nedá sa stým nič robiť?
    Peggynka Ty môžeš mať len pripomienky a námietky,ty žiadny "súhlas" nedávaš.A úrad posúdi,či sú opodstatnené...A po tretíkrát ti píšem,ohľadom ÚPZ sa musíš pýtať na MÚ.
      zbaliť

    Zmena stavebného povolenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.