Zavrieť

Porady

preddavkové a vyúčtovacie fa-účtovanie

Zdravím všetkých poraďákov.

SZČO (JU) sa stal kvartálnym platcom DPH. Zasekala som sa na preddavkových a vyúčtovacích faktúrach:

1. od platcu DPH dostane preddav.faktúru bez DPH Sk 10 000 (za služby). Zaevidujem ju do knihy došlých faktúr. Preddavok uhradí z bež.účtu. Úhradu zaúčtujem: banka výdaj a ????
2. do 15. dní dostane preddavkovú faktúru s vyčíslenou DPH:
základ 8 403,40 Sk 19% DPH 1 596,60 Sk
3. po dodaní služby dostane vyúčtovaciu fa:
celkový základ: 20 000 Sk - preddavok 8403,4= 11 596,60 Sk
celková DPH: 3 800 Sk - preddavok 1596,6= 2 203,40 Sk
k úhrade spolu 13 800, Sk. Túto sumu uhradí z účtu. Zaúčtujem to: banka výdaj 13 800,-, VOZD-prevádzková réžia 11596,60 a VNZD-DPH 2203,40.

Ako zaúčtovať tie predd. faktúry, aby som dostala do peňaž.denníka na réžiu Sk 8403,4 a na DPH Sk 1596,60?

A to isté v bledomodrom. Vystvuje pre platcu DPH preddav. fa bez DPH, po úhrade vystaví predd.fa s DPH a po dodaní vyúčtovaciu fa s doplatkom.
Len pre úplnosť: robím v Money S3

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    s SW ti neporadím, ... nepoznám.
    ale do réžie musíš dostať celý ZD z vyúčtovacej faktúry. Pravdepodobne je to tam ošetrené - vyúčtovaciu priradíš k zálohovej.....
    ..................
    1.uhrada 10000 Sl ide na VNZD-zálohy
    fa k platbe sa zaeviduje pre účely DPH
    no a vyúčtovaciu musíš nejako skombinovať. Odmínusuješ zo stlpca evidencie ZD zo zálohových platieb a preúčtuješ do prevádzkovej réžie.
    ..............................
    som presvedčená, že program takú funkciu má, ja som to teraz dosť zmotala. Bud lešie, ked si tú otázku skopíruješ a prenesieš do Porady pre tvoj SW, tam ti niekto skôr poradí konkrétne kroky.

    preddavkové a vyúčtovacie fa-účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.