Zavrieť

Porady

Výber ponorného čerpadla

Do záhrady sme si dali vyvŕtať studňu. Záhrada má dĺžku 100 m a šírku 40 m. Hĺbka vŕtanej studne je 21 m. Studňa je vyvŕtaná úplne na kraji v rohu. Prosím Vás vedeli by ste mi poradiť aké ponorné čerpadlo (najlepšie aj konkrétny typ) by som si mala kúpiť, lebo keď som sa spýtala v jednom obchode tam mi povedali, že stačí 250 eurové a v druhom, že minimálne 800 eurové. Ide mi o to, aby malo dostatočný výtlak na 21 m studňu a 100 m hadicu prípadne uvažujeme dať aj rozprašovače, ktoré by mali dostreknúť minimálne 15 - 20 m. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    J500j je offline (nepripojený) J500j

    J500j
    Ja mám už roky ponorné čerpadlo TM 10M. Keď som ho kupoval stálo okolo 8000Sk. Leto, zima, od kúpy je stále v studni. Som s ním spokojný.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Trosku sa prizivim: napr. sa obavam zamrznutia cerpadla vonku v zahrade, alebo ho tam jednoducho v zime nepotrebujem, tak ho premiestnim do pivnice - mam ho skladovat suche, alebo zaliate (v kybli)?

    K otazke: tu nejde o cenu, ale parametre.
    Podla mna sa zle pytas na ponorne cerpadlo, tie su dost slabe. Mozno islo o hlbinne? Alternativne moze byt (samo)nasavacie.
    Ci je studna v rohu nie je podstatne.
    Pozemok je na rovine alebo vo svahu?
    Ze je studna hlboka 21 m je vedlajsia informacia - ako hlboko je hladina vody?
    Aka je vydatnost studne?
    Aj o slabom cerpadle klamu ze za hodinu precerpa az 3000 litrov - mozno v rovine a dostrekne 2 m, ale nie do kopca a polievat do dialky. Dobre cerpadlo nech vytiahne polovicu, ale za 5 hodin studna moze byt prazdna. Toto sa stalo mne. Vyber som nechal na zahradnika/pribuzneho. Doniesol cerpadlo podla mna predimenzovane za 380(?) a polievam prerusovane. Cez den kvety a zeleninu, travnik v noci s casovym/casovacim spinacom, ale voda dotekala.
    Podla mna by mi stacilo cerpadlo "slabsie" za nizsiu cenu, ale odporucam ti take co ma zasobnik - neviem ci som to dobre pomenoval...
    Naposledy upravil vicktor : 10.10.14 at 16:17

    Výber ponorného čerpadla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.