Zavrieť

Porady

Technicke zhodnotenie majetku, ktory je danovo odpisany, ale uctovne sa este odpisuje-ako ho zaevidovat?

Uz som tu o tom nieco nasla, ale nie mi je to este celkom jasne. Ako mam zaevidovat techn. zhodnotenie na takom majetku, ktory danovo je odpisany, ale uctovne nie je odpisany a dlho este nebude? Zaevidovat tech. zhodnotenie ako iny majetok, teda novu polozku v evidencii? Ja som to zaevidovala samostatne a v tej odpisovej skupine / danovej aj uctovnej/ ako je evidovany ten majetok, na ktorom bolo toto techn. zhodnotenie vykonanie. Len doba odpisovania uctovna je ina. Mam to spravne? Prosim poradte. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Účtovná doba odpisovania závisí od účelu, na ktorý je zhodnotenie určené.
    Daňovo sa technické zhodnotenie plne odpísaného majetku nad 1700 EUR považuje za "iný" majetok. Daňová odpisová skupina je podľa mňa tá istá ako pôvodný majetok. (Alebo sa zhodnotil z auta kombajn ?)
    Laurinkai Vdaka. Aj preto som to zaradila na inu dobu v UCT ako v daniach. Podla ucelu.

    Technicke zhodnotenie majetku, ktory je danovo odpisany, ale uctovne sa este odpisuje-ako ho zaevidovat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.