Zavrieť

Porady

technicke zhodnotenie majetku

rada by som sa spytala...
odpisujeme budovu (sklad), v ktorej sme menili podlahu (panely sme vybrali a naliali asfalt). zhodnotenie je povedzme vo výške 200 000,-Sk

Chcem vediet ako tých 200 000,-Sk mám pripočítať k zostatkovej cene tej budovy, ktoru mam este par rookov odpisovat
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    brikina
    rada by som sa spytala...
    odpisujeme budovu (sklad), v ktorej sme menili podlahu (panely sme vybrali a naliali asfalt). zhodnotenie je povedzme vo výške 200 000,-Sk

    Chcem vediet ako tých 200 000,-Sk mám pripočítať k zostatkovej cene tej budovy, ktoru mam este par rookov odpisovat
    v akom SW robíš? väčšinou sa to jedným zápisom pridáva ako technické zhodnotenie a Sw ti navýši cenu IM a odpisuje ho z vyššej sumy.

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    sway
    v akom SW robíš? väčšinou sa to jedným zápisom pridáva ako technické zhodnotenie a Sw ti navýši cenu IM a odpisuje ho z vyššej sumy.
    MRP
    to znamena, ze ak mi ostavaju este tri roky odpisovat tu budovu, tak mojich 200 000,-Sk sa rozrata na tie tri roky? A odpis bude o tu tretinu vyssi?

    Chcem to len pochopit.... urcite je rozdiel aj pri zrychlenom a rovnomernom odpisovani....

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    brikina
    MRP
    to znamena, ze ak mi ostavaju este tri roky odpisovat tu budovu, tak mojich 200 000,-Sk sa rozrata na tie tri roky? A odpis bude o tu tretinu vyssi?

    Chcem to len pochopit.... urcite je rozdiel aj pri zrychlenom a rovnomernom odpisovani....
    podľa mňa ano, a spôsob odpisovania meniť nemôžeš, ako si začala tak pokračuješ.

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    sway
    podľa mňa ano, a spôsob odpisovania meniť nemôžeš, ako si začala tak pokračuješ.
    cisto hypoteticky... keby ta budova bola uz odpisana, co by ste urobili potom? Co robit s technickym zhodnotenim?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    brikina
    cisto hypoteticky... keby ta budova bola uz odpisana, co by ste urobili potom? Co robit s technickym zhodnotenim?
    Zasa ho len zadáš do karty IM ako TZH a odpisuje sa samostatne podľa pôvodného odpisovania, napr. auto odpísane v roku 2001 (bol zrýchlený odpis) som nahodila TZH 100 000 a odpisový plán mám 2006 - 50 000, 2007 - 33 224 a 2008 - 16 666 .

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    sway
    Zasa ho len zadáš do karty IM ako TZH a odpisuje sa samostatne podľa pôvodného odpisovania, napr. auto odpísane v roku 2001 (bol zrýchlený odpis) som nahodila TZH 100 000 a odpisový plán mám 2006 - 50 000, 2007 - 33 224 a 2008 - 16 666 .
    preco si zvolila tri roky odpisovania...?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    brikina
    MRP
    to znamena, ze ak mi ostavaju este tri roky odpisovat tu budovu, tak mojich 200 000,-Sk sa rozrata na tie tri roky? A odpis bude o tu tretinu vyssi?

    Chcem to len pochopit.... urcite je rozdiel aj pri zrychlenom a rovnomernom odpisovani....

    TZ sa pripocita k ZC budovy, cim sa mi zvysi cena pre odpisy, a nemozem to rozpocitat na tie tri roky, ako pisete. Budovy odpisujem 20 rokov. Pri odpisoch si tymto TZ predlzim dobu odpisovania znovu o dalsich 20 rokov.

    veget je offline (nepripojený) veget

    veget
    betka
    TZ sa pripocita k ZC budovy, cim sa mi zvysi cena pre odpisy, a nemozem to rozpocitat na tie tri roky, ako pisete. Budovy odpisujem 20 rokov. Pri odpisoch si tymto TZ predlzim dobu odpisovania znovu o dalsich 20 rokov.
    Po vykonaní TZ sa priradí koefient pre zvýšenú zostatkovú cenu - pri zrýchlenom odpisovaní, doba odpisovania sa teda nepredľži o ďalších 20 rokov.
    A pri rovnomernom sa zvýši vstupná cena a delí sa počtom rokov odpisovania.

    M&J je offline (nepripojený) M&J

    M&J
    brikina
    rada by som sa spytala...
    odpisujeme budovu (sklad), v ktorej sme menili podlahu (panely sme vybrali a naliali asfalt). zhodnotenie je povedzme vo výške 200 000,-Sk

    Chcem vediet ako tých 200 000,-Sk mám pripočítať k zostatkovej cene tej budovy, ktoru mam este par rookov odpisovat
    Ja som dnes riešila ten istý problém a našla som nakoniec úplnu a vyčerpávajúcu odpoveď na www.mrp.sk. v sekcii Otázky a odpovede, otázka č.243. Prajem veľa trpezlivosti.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    veget
    Po vykonaní TZ sa priradí koefient pre zvýšenú zostatkovú cenu - pri zrýchlenom odpisovaní, doba odpisovania sa teda nepredľži o ďalších 20 rokov.
    A pri rovnomernom sa zvýši vstupná cena a delí sa počtom rokov odpisovania.
    Ano zakon si vieme vsetci precitat.
    A o kolko sa predlzi pri budovach? Koeficient je pri budovach pre zvysenu ZC 20. Takze je jasne, ze tuto budovu budem dalej odpisovat dalsich 20 rokov, ako som napisala. Teda pani mala odpisovat budovu este 3 roky, ale ked vykonala TZ, pripocitala k ZC budovy TZ, a odpisuje budovu zo zvysenej ZC dalsich 20 rokov. a nie ako niekto pisal, ze TZ rozpocitam na tie 3 roky, ved to je blbost.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Inac je dobre zobrat papier, kalkulacku, pero a skusit si to rucne. Vsak nam to vyslo Veget?

    Tym, ze mam budovu nedoodpisovanu, a nepretrzite vykonavam TZ niekolkokrat, moze sa mi predlzit odpisovanie pre zvysenu ZC povodnej vstupnej ceny aj na 100 rokov.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Brikina.
    Ak mate ZC budovy napr. 50 000, Sk. Pripcitate si k nej 200 000, Sk, t.j. zvysim ZC budovy, krora bude 250 000, Sk.
    Napr. pri zrychlenom odpisovani je to nasledovne:
    rok 2006: 2 x 250 000/2O odpis= 25 000,-
    rok 2007: ZC 225 000,- x 2/19= odpis 23 685,-
    rok 2008: ZC 201 315 x 2/18 = odpis 22 369, -
    atd

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.