Zavrieť

Porady

Chýbajúce 2 dni medzi pracovnými zmluvami

Prosím Vás o radu: Prijali sme nového zamestnanca od 3.9.2014, ale pracovnú zmluvu z bývalej práce má do 31.8.2014. Ako má postupovať za tieto 2 dni, čo nemal zdravotné ani sociálne poistenie? Má si to niekde doplatiť, alebo sa prihlásiť dodatočne na úrad práce?
Ďakujem za všetky rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Musi sa prihlasit vo svojej zdravotnej poistovni ako dobrovolne poistena osoba a doplatit si 3 dni poistenia.
    Mohol by sa prihlasit aj na UP, lebo to este stiha do 7 kalendarnych dni a potom s prac. zmluvou hned odhlasit a oznamit ZP, ze bol evidovany a ze bol za neho platitelom ZP stat.
    Ale uvolnite ho z prace, aby toto vsetko vybavil?
    Seriozny zamestnavatel by prijal zamestnanca od 1.9.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    petkor Dakujem za odpoved, poviem mu moznosti. My by sme ho prijali od 1.9., ale mala som dovolenku, a dozvedela som sa to 2.9. poobede. Ako som niekde citala, tak socialna poistovna dava automaticky pokutu 2.000,- eur, ked nahlasime zamestnanca neskoro, tak tomu som sa chcela vyhnut.
    ivka70 Nedava ju automaticky, dava ju IP, ak pristihnu zamestnanca bez prac.zmluvy pracovat na pracovisku.
    ale vsetko sa dalo vybavit aj skor ....
    petkor Hej, dalo sa to vybavit aj skor, ale bola to hlupa zhoda nahod. Nabuduce sa to snad uz nestane.
    Dakujem za moznosti, ako to teraz riesit, kedze cas uz nevratime.
      zbaliť

    Chýbajúce 2 dni medzi pracovnými zmluvami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.