Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    A ako to bude, keď sa faktúry v kontrolnom výkaze "nestretnú" ? Nebude to vidieť daňový úrad ako problém?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Letko Dobrá otázka.
    Žabinka a prečo by sa nestretli? či ani IČO ste neuviedli a evidujú vás ako občana?
    Letko ICO mame uvedene.
    Žabinka v tom prípade telekom uvádza vaše faktúry správne do A1, vy ich uvádzate do B2, je tam jednoduchá možnosť kontroly.. myslím že DU už mal dosť času na to aby to skontroloval, alebo vás aspoň vyzval na "objasnenie".. ale treba to v tých faktúrach opraviť, pre istotu aj s ich razítkom..
      zbaliť

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Ak ste plátci DPH dopíš rukou, telekomunikácie vyzvi, aby si do databázy dali Tvoje IČ DPH a aj ho v ďalších faktúrach používali !!!
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Letko Už som im to nahlásil. Takže stačí, ak si to ja sám dopíšem alebo musím ísť s faktúrami do Telekomu, aby mi k tomu dali pečiatku?
    evuš ...ja by som to iba sama dopísala, prípadne vytlačila si doklad, že sme plátci DPH.... ostatní nič neporadíte ?
    Soňa K tiež by som si to dopísala sama a dohodla do budúcnosti správnu faktúru .....
    kuravesele Evuš, ja by som to určite ručne nedopisovala...treba ist do predajne...však daňovák nie je debil, keď to tam uvidí ručne napísané.
    janiely ja som tento prípad tiež riešila, treba zájsť priamo do tmobilu, s predmetnými faktúrami, tie ti opravia, t.j. dopíšu IC DPH plus daju k tomu peciatku a podpis! zaroven si to ulozia do systemu. Tento postup je korektny.
      zbaliť

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Nám pri kontrole vyhodili fa z ORANGE a museli sme ísť na pobočku, kde nám doplnili údaje a dali pečiatku a podpis.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dobrá rada, v budúcnosti by som sa obrátila na dodávateľa s tým, že ak nebude faktúra vystavená tak, ako má byť, nezaplatíte. Len neviem, či ste im poskytli všetky potrebné údaje na fakturáciu, či tá chyba nie je na vašej strane.

    mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

    obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac mirka134
    Ja som spätne od januára poslala všetky faktúry aj so žiadosťou o doplnenie IČ DPH do Orange, oni mi na tie originál faktúry dopísali IČ DPH a poslali ich naspäť opravené a opečiatkované o oprave.
    Aj do jednej firmy som zavolala a poprosila o dopísanie IČ DPH a tiež s tým nemali problém.
    Tak neviem....

    Na faktúrach za pevnú linku nemáme od začiatku roka naše IČ DPH, čo teraz?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.