Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať preplatok z telekomu? (viď fotku)

Bude to:

518/321 s mínusovými znamienkami v hodnote 199,95

A čo s DPH?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxx

Výsledok - volal som do Telekomu a tam mi povedali, že niekto omylom zaplatil na náš variabilný symbol 300€, ale že už je to opravené a ten preplatok je omyl.

Ďakujem za rady
Naposledy upravil Letko : 17.09.14 at 19:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Máš dobropis? Tak ten zaúčtuješ na rovnaké účty ako faktúru len mínusom. Dph odvedieš.
    Kedže si doplniť fotku, ktorá nebola,keď som odpovedala, tak faktúru zaúčtuješ klasicky a tie preplatky priradíš k preplatkom z iných období, určite ich máš v saldokonte.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Letko Tú faktúru som zatiaľ nezaúčtoval, takže v saldokonte nič nevyrovnané nemám - myslím tým preplatky.
    Tweety veď tam píšu, že sú z iných období, tak asi máš ak nie, obráť sa na dodáv.. z niečoho predsa rie preplatky vznikli.
    JAJA11 tak vám pravdepodobne chýbajú nejaké doklady, treba si ich vyžiadať.....
    Letko Musim zajtra pozriet vsetky faktury. Co bolo, to sme zaplatili, inac by nam odpojili telefony.
    Tweety jasné, ale možhli ste zaplatiť viac, ak máte preplatky
    Letko Takze, ak tomu dobre rozumiem, teraz mam zaplatit tuto fakturu a preplatok bude zohladneny v nasledujucej fakture?
    Tweety nie nemáš ju zaplatiť, máš preplatok, čiže je zaplatených viac ako malo byť,
      zbaliť

    Ako zaúčtovať preplatok z telekomu? (viď fotku)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.