Zavrieť

Porady

ako zaúčtovať preplatok roč. zúčt. 2005?

Ahojte, potrebujem poradiť. Prebrala som účtovníctvo po jednej pani. Je to s.r.o-cka. Teraz normalne uctujem december 2007 a na bankovy ucet mi prisli peniaze zo vseobecky. Je to vraj preplatok z rocneho zuctovania za rok 2005. Avsak v pociatocnych stavoch o tom uctovane nebolo. Na aky ucet to zauctujem? Moze to byt 668?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martinka2 Pozri príspevok
    Ahojte, potrebujem poradiť. Prebrala som účtovníctvo po jednej pani. Je to s.r.o-cka. Teraz normalne uctujem december 2007 a na bankovy ucet mi prisli peniaze zo vseobecky. Je to vraj preplatok z rocneho zuctovania za rok 2005. Avsak v pociatocnych stavoch o tom uctovane nebolo. Na aky ucet to zauctujem? Moze to byt 668?
    Správne mal byť urobený ID na preplatok z RZZP, 336/524, potom už iba cez bankový výpis jeho úhrada 221/336.

    martinka2 je offline (nepripojený) martinka2

    martinka2
    i ked je to preplatok za rok 2005, mozem to dat ako 336/524? Nezda sa mi, ze to moze ist na 524...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martinka2 Pozri príspevok
    i ked je to preplatok za rok 2005, mozem to dat ako 336/524? Nezda sa mi, ze to moze ist na 524...
    NA preplatok z roku 2005 mal byť urobený ID v roku 2005. Nemohla som tušiť, že ti ide o rok 2005, nenapísala si do pôvodnej otázky. Ak ide o rok 2005 mala by si teda mať na účte 336 nevysporiadanú sumu z roku 2005( ak bol správne ID zaúčtovaný).

    martinka2 je offline (nepripojený) martinka2

    martinka2
    ano, mala by som mat na 336 tu nevysporiadanu sumu. Ale ja som to ucto prebrala od inej uctovnicky a ona tam o tom nemala vobec uctovane... Takze kam mozem zauctovat ten preplatok?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martinka2 Pozri príspevok
    ano, mala by som mat na 336 tu nevysporiadanu sumu. Ale ja som to ucto prebrala od inej uctovnicky a ona tam o tom nemala vobec uctovane... Takze kam mozem zauctovat ten preplatok?
    Dala by som to na 648.

    ako zaúčtovať preplatok roč. zúčt. 2005?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.