Zavrieť

Porady

vklad do pokladne od podnikateľa SZČO

Dobrý deň, chcem si overiť jednu vec. Možno sa budem pýtať banalitu, ale nie som si istá, či robím správne. Účtujem v JU pre podnikateľa SZČO. Keď nakupuje materiál v hotovosti, tak bločky z obchodu zaúčtujem v programe MRP výdavkovým pokladničným dokladom. Musím si sledovať zostatok v pokladničnej knihe, aby som nespravila výdavok do mínusu. V prípade, že už v "pokladni" nie je dostatok peňazí vystavím PPD ako vklad podnikateľa do pokladne. Beriem to tak, že doplnil hotovosť z vlastných "súkromných" peňazí.
Moja otázka znie, či musí tento vklad podnikateľa do pokladne prejsť z podnikateľského účtu, teda či musí byť vždy výber z účtu a následne vklad do pokladne. Alebo to môže byť ako vklad podnikateľa zo súkromných peňazí.
Dúfam, že som sa vyjadrila zrozumiteľne.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Máš na výber, buď to je výber z banky alebo priamo vklad z osobnej peňaženky pána podnikateľa.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lenka_mikusova :-) Veľká vďaka za odpoveď.
    Tweety prečo mínuska?
    lenka_mikusova Aká mínuska ?
    Tweety niekto mi dal mínusku-neužitočné
    lenka_mikusova Aha. No ak to bolo odo mna, tak urcite omylom a ospravedlnujem sa. Niekedy si prispevky pozeram cez mobil a tam mozno nechtiac kliknem na nieco co netreba. Ale to bolo v septembri a neuzitocne sa ti objavilo teraz?
    Tweety áno teraz, nedá sa pozrieť od koho, to je ten problém
    lenka_mikusova Hmm. Ja som bola na porade naposledy v nedelu a dnes iba kvoli tvojmu dnesnemu komentaru
      zbaliť

    vklad do pokladne od podnikateľa SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.